Acasă › Firme › Brașov › CLAR OPTIC LENS SRL

CLAR OPTIC LENS SRL

CUI 30507901 Mun. Braşov · Brașov Activă Comerț (en-gros & retail)
95TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
238K
Cifră de afaceri
RON · 2025
9K
Profit net
RON · 2025
1
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
1
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
30507901
Nr. înmatriculare
J08/1195/2012
Data înmatriculării
02.08.2012
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
Județ
Brașov
Localitate
Mun. Braşov
Stare
Activă
Plătitor TVA
Nu
Website verificat
1 website verificat (CUI → domeniu). Domeniul exact este disponibil pentru clienții plătitori.
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

234K
2022
211K
2023
240K
2024
238K
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025237.512 RON237.537 RON226.344 RON+9.103 RON1
2024240.083 RON241.033 RON216.959 RON+21.715 RON1
2023210.623 RON210.625 RON222.204 RON−13.685 RON-
2022233.936 RON233.938 RON208.635 RON+22.964 RON1

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
20250 RON89.510 RON60.172 RON10.118 RON19.220 RON23.525 RON65.985 RON
20240 RON94.954 RON51.540 RON17.679 RON25.735 RON38.072 RON56.882 RON
2023-57.778 RON40.684 RON-17.094 RON22.610 RON35.168 RON
2022-81.042 RON53.859 RON-27.183 RON32.189 RON48.853 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a scăzut cu 1,1% în 2025, după o creștere de 14,0% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 0,5%.

Marja netă a scăzut de la 9,0% în 2024 la 3,8% în 2025.

Profitul net a scăzut cu 58,1% în 2025, față de 2024.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 237.512 lei în 2025, față de 240.083 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 40,1% în 2024 la 26,3% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
2025-1,1%3,8%237.512 lei26,3%
202414,0%9,0%240.083 lei40,1%
2023-10,0%-6,5%--
2022-9,8%233.936 lei-

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''14.27
Limită de plată recomandată24.000 RON
X1
0.7372
X2
0.7372
X3
0.125
X4
2.8049

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 1.251 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4774 în 2025, firma se situează sub mediana sectorului după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 5,8 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 9,0 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

În județul Brașov, mediana aceluiași cod CAEN a fost 474.272 lei în 2025, calculată pe 69 firme.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4774 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 1 persoană cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
1 persoană de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnale & evenimente
1 semnal înregistrat (cel mai recent: financial). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Pregătire AI

25/100
Scor vizibilitate AI
Vizibilitate AI limitată
  • ✓ Permite asistenții AI (GPTBot · ClaudeBot · Perplexity)
  • ✗ Date structurate (JSON-LD)
  • ✗ llms.txt
  • ✗ ai.txt

Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.

Activitate publicitară
Canale de publicitate detectate pe site-ul companiei (Google Ads, Meta, TikTok, LinkedIn), disponibile pentru clienții plătitori.
Angajări
Semnal de recrutare: pagină de cariere și anunțuri de angajare detectate pe site-ul companiei, disponibile pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie1 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri2 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)
Semnale financiareTrecere pe pierdere

Ce se deschide la CLAR OPTIC LENS cu o singură deblocare

  • Site verificat: c••••••s.ro
  • Persoană de decizie: S•••••• L••••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la CLAR OPTIC LENS sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.