Acasă › Firme › Brașov › FIRANI OPTIC SRL

FIRANI OPTIC SRL

CUI 31952206 Mun. Braşov · Brașov Activă Comerț (en-gros & retail)
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
329K
Cifră de afaceri
RON · 2025
53K
Profit net
RON · 2025
1
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut

Identitate firmă

CUI
31952206
Nr. înmatriculare
J2013000999085
Data înmatriculării
02.07.2013
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
Județ
Brașov
Localitate
Mun. Braşov
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

299K
2022
323K
2023
318K
2024
329K
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025328.550 RON329.231 RON272.360 RON+52.703 RON1
2024317.751 RON318.265 RON260.820 RON+53.592 RON1
2023323.050 RON323.131 RON283.842 RON+36.101 RON1 ▼-1
2022298.881 RON300.566 RON291.244 RON+6.706 RON2

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
202515.247 RON89.515 RON2.704 RON43.490 RON43.321 RON8.700 RON96.221 RON
202428.314 RON65.734 RON8.177 RON37.831 RON19.726 RON17.196 RON76.852 RON
20237.920 RON50.937 RON4.703 RON28.068 RON18.166 RON22.796 RON36.301 RON
20224.521 RON47.723 RON9.848 RON27.000 RON10.875 RON44.072 RON8.172 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 3,4% în 2025, după o scădere de 1,6% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 3,2%.

Marja netă a scăzut de la 16,9% în 2024 la 16,0% în 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 328.550 lei în 2025, față de 317.751 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 18,3% în 2024 la 8,3% în 2025.

Cifra de afaceri din 2025 este cea mai mare valoare raportată între 2022 și 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
20253,4%16,0%328.550 lei8,3%
2024-1,6%16,9%317.751 lei18,3%
20238,1%11,2%323.050 lei38,7%
2022-2,2%149.440 lei84,4%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''26.57
Limită de plată recomandată33.000 RON
X1
0.7714
X2
0.9185
X3
0.5429
X4
11.0599

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 1.253 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4774 în 2025, firma se situează sub mediana sectorului după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 1,3 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 3,2 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

În județul Brașov, mediana aceluiași cod CAEN a fost 471.179 lei în 2025, calculată pe 70 firme.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4774 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 2 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 1 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 1 are sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
2 persoane de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie2 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri3 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la FIRANI OPTIC cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: G•••••• F•••• G••••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la FIRANI OPTIC sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.