| An | Cifră afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9.758.404.582 RON | 10.109.194.020 RON | 6.193.751.383 RON | +3.337.517.121 RON | 3.554 ▲+17 |
| 2024 | 9.659.879.145 RON | 10.137.982.399 RON | 5.357.553.588 RON | +4.071.551.582 RON | 3.537 ▲+76 |
| 2023 | 12.342.326.973 RON | 12.737.380.041 RON | 5.294.431.478 RON | +6.352.326.530 RON | 3.461 ▲+73 |
| 2022 | 9.220.668.081 RON | 9.893.210.892 RON | 4.757.226.741 RON | +4.394.378.205 RON | 3.388 |
| An | Active imobilizate | Active circulante | Stocuri | Creanțe | Casă & conturi | Datorii | Capitaluri proprii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 20.065.052.100 RON | 6.482.215.902 RON | 69.851.954 RON | 1.808.480.516 RON | 871.867.290 RON | 3.091.384.669 RON | 22.110.557.156 RON |
| 2024 | 20.249.589.279 RON | 6.694.546.218 RON | 68.696.719 RON | 1.772.335.793 RON | 1.377.580.711 RON | 2.819.221.826 RON | 22.816.427.630 RON |
| 2023 | 20.812.171.940 RON | 8.238.150.638 RON | 60.797.743 RON | 3.348.523.832 RON | 479.347.211 RON | 2.837.836.458 RON | 25.037.000.997 RON |
| 2022 | 19.898.289.282 RON | 5.497.463.082 RON | 63.746.004 RON | 1.656.208.658 RON | 742.763.358 RON | 2.578.777.005 RON | 21.626.313.231 RON |
Cifra de afaceri a crescut cu 1,0% în 2025, după o scădere de 21,7% în 2024.
Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 1,9%.
Marja netă a scăzut de la 42,1% în 2024 la 34,2% în 2025.
Numărul de salariați a crescut de la 3.537 la 3.554 între 2024 și 2025.
Cifra de afaceri pe salariat a fost de 2.745.753 lei în 2025, față de 2.731.094 lei în 2024.
Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 10,5% în 2024 la 11,6% în 2025.
| An | Variație cifră de afaceri | Marjă netă | Cifră de afaceri pe salariat | Pondere datorii în active |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,0% | 34,2% | 2.745.753 lei | 11,6% |
| 2024 | -21,7% | 42,1% | 2.731.094 lei | 10,5% |
| 2023 | 33,9% | 51,5% | 3.566.116 lei | 9,8% |
| 2022 | - | 47,7% | 2.721.567 lei | 10,2% |
Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.
Din cele 849 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 3512 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.
Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 5,1 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.
Marja netă a fost cu 21,8 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.
După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.
Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 3512 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.
În registrele publice figurează 3 persoane cu rol de conducere, cu rolul: reprezentant legal.
Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 31 alte firme înregistrate în România.
Dintre acestea, 21 au sediul în același județ.
Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.
Vrei o ofertă de la SOCIETATEA DE PRODUCERE A ENERGIEI ELECTRICE IN HIDROCENTRALE " HIDROELECTRICA" S.A. sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.
Cere o ofertă pe Deal-RoomReprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.
Datele provin din surse publice oficiale și sunt
prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme?
Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.