| An | Cifră afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.857.579 RON | 4.858.704 RON | 4.751.678 RON | +91.101 RON | 3 |
| 2024 | 4.186.927 RON | 4.207.654 RON | 4.049.238 RON | +133.556 RON | 3 |
| 2023 | 3.329.866 RON | 3.352.217 RON | 3.292.232 RON | +51.619 RON | 3 ▲+2 |
| 2022 | 3.200.907 RON | 3.205.728 RON | 3.070.286 RON | +108.234 RON | 1 |
| An | Active imobilizate | Active circulante | Stocuri | Creanțe | Casă & conturi | Datorii | Capitaluri proprii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 38.600 RON | 331.366 RON | 186.316 RON | 18.455 RON | 126.595 RON | 225.525 RON | 144.441 RON |
| 2024 | 38.600 RON | 412.514 RON | 197.478 RON | 48.637 RON | 166.399 RON | 264.773 RON | 186.341 RON |
| 2023 | 38.600 RON | 536.578 RON | 136.195 RON | 278.998 RON | 121.385 RON | 200.689 RON | 374.489 RON |
| 2022 | 38.600 RON | 471.939 RON | 16.779 RON | 413.712 RON | 41.448 RON | 187.669 RON | 322.870 RON |
Cifra de afaceri a crescut cu 16,0% în 2025, după o creștere de 25,7% în 2024.
Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 14,9%.
Marja netă a scăzut de la 3,2% în 2024 la 1,9% în 2025.
Cifra de afaceri pe salariat a fost de 1.619.193 lei în 2025, față de 1.395.642 lei în 2024.
Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 58,7% în 2024 la 61,0% în 2025.
Cifra de afaceri din 2025 este cea mai mare valoare raportată între 2022 și 2025.
| An | Variație cifră de afaceri | Marjă netă | Cifră de afaceri pe salariat | Pondere datorii în active |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16,0% | 1,9% | 1.619.193 lei | 61,0% |
| 2024 | 25,7% | 3,2% | 1.395.642 lei | 58,7% |
| 2023 | 4,0% | 1,6% | 1.109.955 lei | 34,9% |
| 2022 | - | 3,4% | 3.200.907 lei | 36,8% |
Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.
Din cele 32.119 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4711 în 2025, firma se află în primele 6% după cifra de afaceri.
Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 13,6 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.
Marja netă a fost cu 0,3 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.
După numărul de salariați, firma se află în primele 37% din același cod CAEN.
Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4711 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.
În registrele publice figurează 1 persoană cu rol de conducere, cu rolul: administrator.
Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 10 alte firme înregistrate în România.
Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.
Vrei o ofertă de la ROYANA sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.
Cere o ofertă pe Deal-RoomReprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.
Datele provin din surse publice oficiale și sunt
prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme?
Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.