| An | Cifră afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15.121.905.419 RON | 15.257.692.719 RON | 15.033.507.957 RON | +187.980.052 RON | 430 ▼-19 |
| 2024 | 13.302.774.875 RON | 13.449.084.174 RON | 13.278.250.745 RON | +136.367.345 RON | 449 ▲+11 |
| 2023 | 14.431.450.288 RON | 14.627.539.457 RON | 14.407.735.041 RON | +186.903.865 RON | 438 |
| 2022 | 16.572.205.378 RON | 16.799.249.772 RON | 16.572.361.241 RON | +190.013.893 RON | 438 |
| An | Active imobilizate | Active circulante | Stocuri | Creanțe | Casă & conturi | Datorii | Capitaluri proprii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 626.306.963 RON | 2.620.415.399 RON | 526.134.920 RON | 2.049.713.098 RON | 44.567.381 RON | 1.287.543.561 RON | 1.868.770.007 RON |
| 2024 | 624.255.468 RON | 2.077.870.778 RON | 699.949.649 RON | 1.333.379.489 RON | 44.541.640 RON | 953.848.455 RON | 1.680.789.955 RON |
| 2023 | 644.302.576 RON | 2.114.366.682 RON | 480.030.939 RON | 1.555.450.532 RON | 78.885.211 RON | 1.177.049.412 RON | 1.544.422.611 RON |
| 2022 | 445.289.509 RON | 1.639.602.740 RON | 363.705.151 RON | 1.207.291.480 RON | 68.606.109 RON | 931.211.793 RON | 1.122.817.015 RON |
Cifra de afaceri a crescut cu 13,7% în 2025, după o scădere de 7,8% în 2024.
Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o scădere medie anuală de 3,0%.
Marja netă a crescut de la 1,0% în 2024 la 1,2% în 2025.
Numărul de salariați a scăzut de la 449 la 430 între 2024 și 2025.
Cifra de afaceri pe salariat a fost de 35.167.222 lei în 2025, față de 29.627.561 lei în 2024.
Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 35,3% în 2024 la 39,7% în 2025.
| An | Variație cifră de afaceri | Marjă netă | Cifră de afaceri pe salariat | Pondere datorii în active |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13,7% | 1,2% | 35.167.222 lei | 39,7% |
| 2024 | -7,8% | 1,0% | 29.627.561 lei | 35,3% |
| 2023 | -12,9% | 1,3% | 32.948.517 lei | 42,7% |
| 2022 | - | 1,1% | 37.836.085 lei | 44,7% |
Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.
Din cele 885 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4730 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.
Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 9,9 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.
Marja netă a fost cu 1,2 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.
După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.
Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4730 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.
În registrele publice figurează 5 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.
Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 5 alte firme înregistrate în România.
Dintre acestea, 2 au sediul în același județ.
Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Vrei o ofertă de la ROMPETROL DOWNSTREAM sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.
Cere o ofertă pe Deal-RoomReprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.
Datele provin din surse publice oficiale și sunt
prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme?
Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.