| An | Cifră afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.258.876.399 RON | 2.337.234.121 RON | 2.005.338.214 RON | +288.536.346 RON | 1.169 ▲+44 |
| 2024 | 2.159.205.634 RON | 2.231.852.411 RON | 1.946.967.245 RON | +247.759.512 RON | 1.125 ▲+60 |
| 2023 | 1.836.765.869 RON | 1.906.994.208 RON | 1.715.561.189 RON | +161.207.498 RON | 1.065 ▲+107 |
| 2022 | 1.767.332.064 RON | 1.841.386.101 RON | 1.591.311.913 RON | +204.865.690 RON | 958 |
| An | Active imobilizate | Active circulante | Stocuri | Creanțe | Casă & conturi | Datorii | Capitaluri proprii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.175.352.175 RON | 934.452.177 RON | 350.881.888 RON | 378.331.244 RON | 205.239.045 RON | 1.555.049.173 RON | 2.443.086.049 RON |
| 2024 | 2.480.216.222 RON | 808.235.371 RON | 331.926.709 RON | 269.833.537 RON | 206.475.125 RON | 1.263.400.992 RON | 1.916.292.527 RON |
| 2023 | 1.790.273.798 RON | 693.758.743 RON | 314.710.734 RON | 300.413.930 RON | 78.634.079 RON | 731.487.254 RON | 1.668.533.017 RON |
| 2022 | 1.342.034.979 RON | 758.564.105 RON | 302.309.365 RON | 255.187.103 RON | 201.067.637 RON | 419.839.897 RON | 1.608.129.746 RON |
Cifra de afaceri a crescut cu 4,6% în 2025, după o creștere de 17,6% în 2024.
Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 8,5%.
Marja netă a crescut de la 11,5% în 2024 la 12,8% în 2025.
Numărul de salariați a crescut de la 1.125 la 1.169 între 2024 și 2025.
Cifra de afaceri pe salariat a fost de 1.932.315 lei în 2025, față de 1.919.294 lei în 2024.
Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 38,4% în 2024 la 37,8% în 2025.
| An | Variație cifră de afaceri | Marjă netă | Cifră de afaceri pe salariat | Pondere datorii în active |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,6% | 12,8% | 1.932.315 lei | 37,8% |
| 2024 | 17,6% | 11,5% | 1.919.294 lei | 38,4% |
| 2023 | 3,9% | 8,8% | 1.724.663 lei | 29,4% |
| 2022 | - | 11,6% | 1.844.814 lei | 20,0% |
Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.
În registrele publice figurează 4 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.
Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 5 alte firme înregistrate în România.
Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.
Vrei o ofertă de la ROMCIM S.A. sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.
Cere o ofertă pe Deal-RoomReprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.
Datele provin din surse publice oficiale și sunt
prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme?
Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.