AcasăFirme › București › Holcim (Romania) SA

Holcim (Romania) SA

CUI 12253732 Sector 2 Mun. Bucureşti · București Activă Producție & Industrie
95TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
2,96 mld.
Cifră de afaceri
RON · 2025
534,5 mil.
Profit net
RON · 2025
1.164
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
13
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
12253732
Nr. înmatriculare
J2002000399403
Data înmatriculării
14.10.1999
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
CAEN principal
2351 · Fabricarea cimentului
Județ
București
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.
Administrator
•••••• •••••• · Autentifică-te

Indicatori financiari

2,24 mld.
2022
2,62 mld.
2023
2,89 mld.
2024
2,96 mld.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
20252.957.826.877 RON3.082.666.506 RON2.465.516.729 RON+534.457.653 RON1.164 ▼-29
20242.891.661.290 RON2.931.927.594 RON2.493.982.842 RON+359.403.848 RON1.193 ▲+31
20232.621.110.561 RON2.694.808.811 RON2.175.346.730 RON+448.453.934 RON1.162 ▲+322
20222.242.146.845 RON2.301.814.052 RON1.799.031.844 RON+427.760.452 RON840

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
20251.870.719.633 RON1.134.742.387 RON215.030.038 RON878.304.852 RON41.407.497 RON1.797.608.231 RON1.024.889.730 RON
20241.821.804.258 RON816.452.392 RON232.758.759 RON542.419.168 RON41.274.465 RON1.609.372.899 RON866.323.546 RON
20231.786.272.246 RON724.723.472 RON219.158.720 RON465.181.708 RON40.383.044 RON1.517.129.010 RON940.299.435 RON
20221.399.204.041 RON641.031.675 RON200.211.267 RON423.643.824 RON17.176.584 RON1.240.776.585 RON766.211.642 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 2,3% în 2025, după o creștere de 10,3% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 9,7%.

Marja netă a crescut de la 12,4% în 2024 la 18,1% în 2025.

Numărul de salariați a scăzut de la 1.193 la 1.164 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 2.541.088 lei în 2025, față de 2.423.857 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 61,0% în 2024 la 59,8% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
20252,3%18,1%2.541.088 lei59,8%
202410,3%12,4%2.423.857 lei61,0%
202316,9%17,1%2.255.689 lei60,4%
2022-19,1%2.669.222 lei60,8%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''4.89
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
-0.2206
X2
0.341
X3
0.2053
X4
0.5701

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 9 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 2 alte firme înregistrate în România.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
8 persoane de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Achiziții publice
60 contracte publice câștigate, autorități contractante, valori și obiect (CPV) la deblocare.
Semnale & evenimente
13 semnale înregistrate (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Achiziții publice60 contracte publice câștigate
Persoane de decizie9 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri18 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la Holcim (Romania) cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: D•••• B••••• A••••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la Holcim (Romania) sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Firme similare din același domeniu

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.