Acasă › Firme › Timiș › PRIMA MED SRL

PRIMA MED SRL

CUI 18592878 Mun. Timişoara · Timiș Activă Sănătate & Farma
85TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
334K
Cifră de afaceri
RON · 2025
94K
Profit net
RON · 2025
1
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
2
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
18592878
Nr. înmatriculare
J2006001263352
Data înmatriculării
17.04.2006
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
8622 · Activități de asistență medicală specializată
Județ
Timiș
Localitate
Mun. Timişoara
Stare
Activă
Plătitor TVA
Nu
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

125K
2022
956K
2023
626K
2024
334K
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025334.371 RON339.204 RON210.659 RON+93.901 RON1
2024625.733 RON1.372.223 RON204.623 RON+1.006.833 RON1
2023955.735 RON959.335 RON238.543 RON+711.426 RON1
2022124.795 RON124.795 RON134.332 RON−12.218 RON1

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
2025315.397 RON1.609.675 RON-760 RON1.608.915 RON1.848.403 RON94.141 RON
2024416.733 RON1.639.542 RON-750 RON1.638.792 RON551.128 RON1.521.285 RON
2023161.968 RON850.078 RON-7.759 RON842.319 RON504.173 RON514.453 RON
2022233.134 RON76.434 RON-29.515 RON46.919 RON506.542 RON-196.974 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a scăzut cu 46,6% în 2025, după o scădere de 34,5% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 38,9%.

Marja netă a scăzut de la 160,9% în 2024 la 28,1% în 2025.

Profitul net a scăzut cu 90,7% în 2025, față de 2024.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 334.371 lei în 2025, față de 625.733 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 26,8% în 2024 la 96,0% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
2025-46,6%28,1%334.371 lei96,0%
2024-34,5%160,9%625.733 lei26,8%
2023665,8%74,4%955.735 lei49,8%
2022--9,8%124.795 lei163,6%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''3.1
Limită de plată recomandată33.000 RON
X1
-0.124
X2
0.0489
X3
0.0668
X4
0.0509

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 12.334 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 8622 în 2025, firma se află în primele 46% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 59,3 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 9,6 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

În județul Timiș, mediana aceluiași cod CAEN a fost 279.474 lei în 2025, calculată pe 800 firme.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 8622 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 2 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 2 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 2 au sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
2 persoane de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnale & evenimente
2 semnale înregistrate (cel mai recent: financial). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie2 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri4 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)
Semnale financiareScădere majoră a cifrei de afaceri

Ce se deschide la PRIMA MED cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: P•••••• C•••••• E•••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la PRIMA MED sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.