Acasă › Firme › București › LIMAS GROUP SRL

LIMAS GROUP SRL

CUI 11013782 Sector 2 Mun. Bucureşti · București Activă Comerț (en-gros & retail)
81TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
24,7 mil.
Cifră de afaceri
RON · 2025
4,5 mil.
Profit net
RON · 2025
18
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
42
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
11013782
Nr. înmatriculare
J1998009451404
Data înmatriculării
28.09.1998
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
4646 · Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
Județ
București
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
EORI
RO11013782 (valid, verificat la 09.09.2026)
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

15,5 mil.
2022
18 mil.
2023
19,5 mil.
2024
24,7 mil.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
202524.651.849 RON24.801.061 RON19.525.188 RON+4.542.534 RON18 ▲+3
202419.452.416 RON19.699.465 RON14.365.542 RON+4.589.244 RON15 ▼-2
202318.029.615 RON18.362.109 RON13.768.084 RON+3.999.850 RON17
202215.506.461 RON15.728.221 RON12.434.155 RON+2.843.000 RON17

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
20251.144.971 RON18.684.181 RON5.685.401 RON12.491.902 RON506.188 RON14.829.008 RON5.053.730 RON
2024548.047 RON16.932.459 RON4.376.703 RON9.989.823 RON1.565.933 RON12.410.249 RON5.100.440 RON
2023657.656 RON13.721.361 RON3.581.859 RON7.229.255 RON1.910.247 RON8.556.324 RON5.769.586 RON
2022770.973 RON17.822.133 RON6.096.159 RON8.042.861 RON3.683.113 RON15.260.394 RON3.287.196 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 26,7% în 2025, după o creștere de 7,9% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 16,7%.

Marja netă a scăzut de la 23,6% în 2024 la 18,4% în 2025.

Numărul de salariați a crescut de la 15 la 18 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 1.369.547 lei în 2025, față de 1.296.828 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 71,0% în 2024 la 74,8% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
202526,7%18,4%1.369.547 lei74,8%
20247,9%23,6%1.296.828 lei71,0%
202316,3%22,2%1.060.566 lei59,5%
2022-18,3%912.145 lei82,1%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''7.5
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
0.1944
X2
0.2549
X3
0.2661
X4
0.3408

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 1.386 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4646 în 2025, firma se află în primele 17% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 21,9 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 10,8 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 16% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4646 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 1 persoană cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 29 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 13 au sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
1 persoană de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Achiziții publice
850 contracte publice câștigate, autorități contractante, valori și obiect (CPV) la deblocare.
Semnale & evenimente
42 semnale înregistrate (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Pregătire AI

0/100
Scor vizibilitate AI
Vizibilitate AI limitată
  • – Permite asistenții AI (GPTBot · ClaudeBot · Perplexity) (necunoscut)
  • ✗ Date structurate (JSON-LD)
  • ✗ llms.txt
  • ✗ ai.txt

Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.

Evidențe în registre publice

Achiziții publice850 contracte publice câștigate
Persoane de decizie1 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri61 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la LIMAS GROUP cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: C•••••• M•••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la LIMAS GROUP sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.