AcasăFirme › București › LABORMED-PHARMA SA

LABORMED-PHARMA SA

CUI 22718452 Sector 3 Mun. Bucureşti · București Activă Sănătate & Farma
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
303,8 mil.
Cifră de afaceri
RON · 2025
50,2 mil.
Profit net
RON · 2025
258
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
2
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
22718452
Nr. înmatriculare
J2007021114406
Data înmatriculării
09.11.2007
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
CAEN principal
2120 · Fabricarea preparatelor farmaceutice
Județ
București
Localitate
Sector 3 Mun. Bucureşti
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

207,1 mil.
2022
256,1 mil.
2023
232,3 mil.
2024
303,8 mil.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025303.753.182 RON311.571.183 RON249.420.783 RON+50.159.559 RON258 ▲+29
2024232.312.395 RON266.217.769 RON234.584.193 RON+25.431.449 RON229 ▲+8
2023256.133.205 RON268.713.692 RON202.869.776 RON+56.437.178 RON221
2022207.143.132 RON213.196.224 RON168.065.657 RON+43.650.109 RON221

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
2025124.543.871 RON335.930.481 RON46.219.911 RON280.710.930 RON8.999.640 RON48.141.401 RON407.378.502 RON
2024132.256.551 RON266.278.053 RON42.314.158 RON214.262.366 RON9.701.529 RON37.044.730 RON357.218.944 RON
2023116.521.950 RON325.402.683 RON29.878.299 RON292.000.219 RON3.524.165 RON40.860.048 RON397.280.738 RON
2022121.239.550 RON261.206.831 RON31.917.535 RON221.667.977 RON7.621.319 RON38.276.609 RON340.843.561 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 30,8% în 2025, după o scădere de 9,3% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 13,6%.

Marja netă a crescut de la 10,9% în 2024 la 16,5% în 2025.

Profitul net a crescut cu 97,2% în 2025, față de 2024.

Numărul de salariați a crescut de la 229 la 258 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 1.177.338 lei în 2025, față de 1.014.465 lei în 2024.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
202530,8%16,5%1.177.338 lei10,5%
2024-9,3%10,9%1.014.465 lei9,3%
202323,7%22,0%1.158.974 lei9,2%
2022-21,1%937.299 lei10,0%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''20.03
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
0.625
X2
0.8847
X3
0.135
X4
8.4621

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 71 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 2120 în 2025, firma se află în primele 6% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 28,6 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 11,2 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 11% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 2120 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 4 persoane cu rol de conducere, cu rolurile: administrator, reprezentant legal.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 2 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 1 are sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
4 persoane de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnale & evenimente
2 semnale înregistrate (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie4 persoane de decizie identificate · Administrator, Reprezentant legal
Rețea de relații de afaceri5 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la LABORMED-PHARMA cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: C•••• S•••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la LABORMED-PHARMA sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.