AcasăFirme › Brașov › HIPERDIA SA

HIPERDIA SA

CUI 9205492 Mun. Braşov · Brașov Activă Sănătate & Farma
95TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
228,5 mil.
Cifră de afaceri
RON · 2025
13,7 mil.
Profit net
RON · 2025
674
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
3
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
9205492
Nr. înmatriculare
J1997000242086
Data înmatriculării
28.02.1997
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
CAEN principal
8691 · Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
Județ
Brașov
Localitate
Mun. Braşov
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

143,3 mil.
2022
171,6 mil.
2023
205,2 mil.
2024
228,5 mil.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025228.469.501 RON228.938.950 RON213.036.405 RON+13.711.651 RON674 ▲+82
2024205.184.940 RON208.334.205 RON182.608.992 RON+22.205.433 RON592 ▲+51
2023171.601.300 RON175.482.230 RON156.628.907 RON+16.358.529 RON541 ▲+50
2022143.346.759 RON149.240.218 RON134.116.846 RON+13.254.741 RON491

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
2025105.918.676 RON52.100.661 RON3.100.590 RON30.596.003 RON18.404.068 RON68.423.166 RON91.581.238 RON
2024100.969.062 RON42.986.525 RON2.534.354 RON29.458.732 RON10.993.439 RON68.107.581 RON77.869.587 RON
202375.738.879 RON35.568.614 RON2.158.612 RON24.796.411 RON8.613.591 RON43.827.570 RON68.918.895 RON
202274.933.997 RON20.175.221 RON1.897.306 RON14.387.179 RON3.890.736 RON43.255.798 RON52.560.366 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 11,3% în 2025, după o creștere de 19,6% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 16,8%.

Marja netă a scăzut de la 10,8% în 2024 la 6,0% în 2025.

Numărul de salariați a crescut de la 592 la 674 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 338.976 lei în 2025, față de 346.596 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 47,3% în 2024 la 43,3% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
202511,3%6,0%338.976 lei43,3%
202419,6%10,8%346.596 lei47,3%
202319,7%9,5%317.193 lei39,4%
2022-9,2%291.949 lei45,5%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''6.54
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
-0.1033
X2
0.5796
X3
0.1006
X4
1.3385

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 326 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 8691 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 1,6 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 5,5 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 8691 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 4 persoane cu rol de conducere, cu rolurile: administrator, reprezentant legal.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 30 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 2 au sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
4 persoane de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Achiziții publice
1 contracte publice câștigate, autorități contractante, valori și obiect (CPV) la deblocare.
Semnale & evenimente
3 semnale înregistrate (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Achiziții publice1 contracte publice câștigate
Persoane de decizie4 persoane de decizie identificate · Administrator, Reprezentant legal
Rețea de relații de afaceri4 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la HIPERDIA cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: A•••• M•••• A•••••, reprezentant al persoanei juridice
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la HIPERDIA sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.