Acasă › Firme › Argeș › FARMACEUTICA ARGESFARM SA

FARMACEUTICA ARGESFARM SA

CUI 129022 Mun. Piteşti · Argeș Activă Comerț (en-gros & retail)
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
950,9 mil.
Cifră de afaceri
RON · 2025
55,6 mil.
Profit net
RON · 2025
635
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
2
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
129022
Nr. înmatriculare
J1991000363039
Data înmatriculării
30.11.1992
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
CAEN principal
4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
Județ
Argeș
Localitate
Mun. Piteşti
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

647 mil.
2022
771,9 mil.
2023
894,3 mil.
2024
950,9 mil.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025950.904.495 RON965.931.064 RON902.709.900 RON+55.636.121 RON635 ▼-6
2024894.301.178 RON907.787.065 RON848.569.982 RON+52.133.036 RON641 ▼-4
2023771.923.582 RON781.868.513 RON733.270.690 RON+42.102.861 RON645 ▲+43
2022646.975.573 RON657.108.012 RON619.890.162 RON+32.438.557 RON602

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
202596.034.234 RON252.516.065 RON91.321.955 RON142.962.469 RON18.231.641 RON209.045.640 RON138.382.215 RON
202487.260.856 RON264.976.579 RON88.329.458 RON168.254.901 RON8.392.220 RON216.510.929 RON134.879.130 RON
202386.634.073 RON269.310.859 RON93.967.808 RON157.194.422 RON18.148.629 RON232.223.469 RON122.656.686 RON
202285.232.119 RON223.348.151 RON71.545.428 RON144.648.961 RON7.153.762 RON195.363.959 RON112.992.382 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 6,3% în 2025, după o creștere de 15,9% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 13,7%.

Marja netă a crescut de la 5,8% în 2024 la 5,9% în 2025.

Numărul de salariați a scăzut de la 641 la 635 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 1.497.487 lei în 2025, față de 1.395.166 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 61,5% în 2024 la 60,0% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
20256,3%5,9%1.497.487 lei60,0%
202415,9%5,8%1.395.166 lei61,5%
202319,3%5,5%1.196.781 lei65,2%
2022-5,0%1.074.710 lei63,3%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''7.28
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
0.1247
X2
0.397
X3
0.1814
X4
0.662

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 2.629 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4773 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 2,1 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 3,1 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4773 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 4 persoane cu rol de conducere, cu rolurile: administrator, reprezentant legal.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 9 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 4 au sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
4 persoane de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnale & evenimente
2 semnale înregistrate (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie4 persoane de decizie identificate · Administrator, Reprezentant legal
Rețea de relații de afaceri8 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la FARMACEUTICA ARGESFARM cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: C•••••• M•••• S••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la FARMACEUTICA ARGESFARM sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.