| An | Cifră afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.495.146 RON | 1.511.310 RON | 1.306.916 RON | +164.301 RON | 2 |
| 2024 | 1.433.587 RON | 1.436.102 RON | 1.259.711 RON | +138.064 RON | 2 |
| 2023 | 1.390.411 RON | 1.428.487 RON | 1.268.496 RON | +145.760 RON | 2 ▼-1 |
| 2022 | 1.211.413 RON | 1.216.706 RON | 1.116.698 RON | +87.893 RON | 3 |
| An | Active imobilizate | Active circulante | Stocuri | Creanțe | Casă & conturi | Datorii | Capitaluri proprii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 437.262 RON | 987.671 RON | 513.673 RON | 260.800 RON | 213.198 RON | 301.614 RON | 1.122.381 RON |
| 2024 | 475.503 RON | 908.925 RON | 527.045 RON | 203.291 RON | 178.589 RON | 423.536 RON | 958.080 RON |
| 2023 | 521.751 RON | 924.929 RON | 533.071 RON | 295.657 RON | 96.201 RON | 619.163 RON | 820.017 RON |
| 2022 | 479.696 RON | 821.468 RON | 500.436 RON | 307.681 RON | 13.351 RON | 626.907 RON | 674.257 RON |
Cifra de afaceri a crescut cu 4,3% în 2025, după o creștere de 3,1% în 2024.
Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 7,3%.
Marja netă a crescut de la 9,6% în 2024 la 11,0% în 2025.
Cifra de afaceri pe salariat a fost de 747.573 lei în 2025, față de 716.794 lei în 2024.
Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 30,6% în 2024 la 21,2% în 2025.
Cifra de afaceri din 2025 este cea mai mare valoare raportată între 2022 și 2025.
| An | Variație cifră de afaceri | Marjă netă | Cifră de afaceri pe salariat | Pondere datorii în active |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,3% | 11,0% | 747.573 lei | 21,2% |
| 2024 | 3,1% | 9,6% | 716.794 lei | 30,6% |
| 2023 | 14,8% | 10,5% | 695.206 lei | 42,8% |
| 2022 | - | 7,3% | 403.804 lei | 48,2% |
Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.
Din cele 450 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4669 în 2025, firma se află în primele 27% după cifra de afaceri.
Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 4,3 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.
Marja netă a fost cu 3,8 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.
După numărul de salariați, firma se află în primele 45% din același cod CAEN.
Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4669 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.
În registrele publice figurează 2 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.
Vrei o ofertă de la DORTON PREST sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.
Cere o ofertă pe Deal-RoomReprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.
Datele provin din surse publice oficiale și sunt
prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme?
Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.