| An | Cifră afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 188.432.980 RON | 191.523.030 RON | 163.541.045 RON | +24.067.564 RON | 458 ▲+6 |
| 2024 | 173.324.628 RON | 173.764.377 RON | 148.448.956 RON | +22.183.508 RON | 452 |
| 2023 | 160.742.028 RON | 162.409.844 RON | 142.944.126 RON | +17.143.805 RON | 452 ▼-2 |
| 2022 | 150.697.920 RON | 151.906.220 RON | 130.644.193 RON | +18.365.131 RON | 454 |
| An | Active imobilizate | Active circulante | Stocuri | Creanțe | Casă & conturi | Datorii | Capitaluri proprii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 92.344.494 RON | 47.445.211 RON | 9.894.384 RON | 28.777.811 RON | 8.773.016 RON | 17.566.442 RON | 119.611.166 RON |
| 2024 | 33.069.175 RON | 57.225.869 RON | 9.328.609 RON | 16.284.952 RON | 31.612.308 RON | 19.145.481 RON | 67.029.214 RON |
| 2023 | 32.031.346 RON | 44.793.135 RON | 9.106.137 RON | 24.010.492 RON | 11.676.506 RON | 18.311.162 RON | 53.845.706 RON |
| 2022 | 34.695.695 RON | 36.916.638 RON | 7.271.743 RON | 16.266.243 RON | 13.378.652 RON | 20.463.428 RON | 49.701.901 RON |
Cifra de afaceri a crescut cu 8,7% în 2025, după o creștere de 7,8% în 2024.
Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 7,7%.
Marja netă a scăzut de la 12,8% în 2024 la 12,8% în 2025.
Numărul de salariați a crescut de la 452 la 458 între 2024 și 2025.
Cifra de afaceri pe salariat a fost de 411.426 lei în 2025, față de 383.462 lei în 2024.
Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 21,2% în 2024 la 12,6% în 2025.
| An | Variație cifră de afaceri | Marjă netă | Cifră de afaceri pe salariat | Pondere datorii în active |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,7% | 12,8% | 411.426 lei | 12,6% |
| 2024 | 7,8% | 12,8% | 383.462 lei | 21,2% |
| 2023 | 6,7% | 10,7% | 355.624 lei | 23,8% |
| 2022 | - | 12,2% | 331.934 lei | 28,6% |
Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.
Din cele 12.191 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 8622 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.
Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 4,0 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.
Marja netă a fost cu 24,9 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.
După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.
Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 8622 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.
În registrele publice figurează 4 persoane cu rol de conducere, cu rolurile: administrator, reprezentant legal.
Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 75 alte firme înregistrate în România.
Dintre acestea, 10 au sediul în același județ.
Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.
Vrei o ofertă de la AVITUM sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.
Cere o ofertă pe Deal-RoomReprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.
Datele provin din surse publice oficiale și sunt
prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme?
Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.