Acasă › Firme › București › ADVANCED IT SOLUTIONS SRL

ADVANCED IT SOLUTIONS SRL

CUI 17363892 Sector 2 Mun. Bucureşti · București Activă IT & Software
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
288K
Cifră de afaceri
RON · 2025
116K
Profit net
RON · 2025
1
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
1
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
17363892
Nr. înmatriculare
J2005005002402
Data înmatriculării
16.03.2005
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
6290 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Județ
București
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Stare
Activă
Plătitor TVA
Nu
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

299K
2022
202K
2023
254K
2024
288K
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025287.769 RON288.437 RON163.688 RON+116.282 RON1
2024254.141 RON254.519 RON98.537 RON+148.506 RON1
2023202.176 RON202.180 RON95.024 RON+105.183 RON1
2022299.117 RON299.117 RON117.320 RON+178.858 RON1

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
202516.053 RON208.071 RON14 RON188.637 RON19.420 RON106.698 RON116.894 RON
20240 RON197.548 RON31.133 RON159.361 RON7.054 RON47.259 RON150.289 RON
20231.500 RON115.898 RON31.133 RON50.765 RON34.000 RON11.987 RON105.423 RON
20227.115 RON341.514 RON31.119 RON198.243 RON112.152 RON169.531 RON179.098 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 13,2% în 2025, după o creștere de 25,7% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o scădere medie anuală de 1,3%.

Marja netă a scăzut de la 58,4% în 2024 la 40,4% în 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 287.769 lei în 2025, față de 254.141 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 23,9% în 2024 la 47,6% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
202513,2%40,4%287.769 lei47,6%
202425,7%58,4%254.141 lei23,9%
2023-32,4%52,0%202.176 lei10,2%
2022-59,8%299.117 lei48,6%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''12.81
Limită de plată recomandată29.000 RON
X1
0.4523
X2
0.5216
X3
0.5566
X4
1.0956

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 1.450 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 6290 în 2025, firma se situează sub mediana sectorului după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 5,0 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 0,6 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

În județul București, mediana aceluiași cod CAEN a fost 377.344 lei în 2025, calculată pe 587 firme.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 6290 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 1 persoană cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
1 persoană de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnale & evenimente
1 semnal înregistrat (cel mai recent: financial). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie1 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri1 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)
Semnale financiareScădere majoră a cifrei de afaceri

Ce se deschide la ADVANCED IT SOLUTIONS cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: I•••••• Ş••••• R•••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la ADVANCED IT SOLUTIONS sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.