Acasă › Firme › București › PETANET SRL

PETANET SRL

CUI 17752768 Sector 5 Mun. Bucureşti · București Activă IT & Software
89TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
201K
Cifră de afaceri
RON · 2025
43K
Profit net
RON · 2025
1
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut

Identitate firmă

CUI
17752768
Nr. înmatriculare
J2005011843402
Data înmatriculării
06.07.2005
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
6290 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Județ
București
Localitate
Sector 5 Mun. Bucureşti
Stare
Activă
Plătitor TVA
Nu
Website verificat
1 website verificat (CUI → domeniu). Domeniul exact este disponibil pentru clienții plătitori.
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

224K
2022
215K
2023
288K
2024
201K
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025201.375 RON201.375 RON149.873 RON+43.427 RON1
2024288.400 RON288.400 RON296.201 RON−7.801 RON1
2023215.200 RON215.200 RON214.479 RON−1.431 RON1
2022223.576 RON223.576 RON223.197 RON−5.388 RON1

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
20250 RON34.180 RON0 RON34.000 RON180 RON4.773 RON29.407 RON
20240 RON1.028 RON0 RON0 RON1.028 RON15.048 RON-14.020 RON
2023-4.884 RON--4.884 RON11.103 RON-6.219 RON
2022-4.146 RON--4.146 RON8.933 RON-4.787 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a scăzut cu 30,2% în 2025, după o creștere de 34,0% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o scădere medie anuală de 3,4%.

Marja netă a crescut de la -2,7% în 2024 la 21,6% în 2025.

Rezultatul net a trecut de la pierdere la profit în 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 201.375 lei în 2025, față de 288.400 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 1.463,8% în 2024 la 14,0% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
2025-30,2%21,6%201.375 lei14,0%
202434,0%-2,7%288.400 lei1.463,8%
2023-3,7%-0,7%215.200 lei-
2022--2,4%223.576 lei-

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''28.29
Limită de plată recomandată15.000 RON
X1
0.8604
X2
0.8604
X3
1.5068
X4
6.1611

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 1.450 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 6290 în 2025, firma se situează sub mediana sectorului după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 38,4 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 18,2 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

În județul București, mediana aceluiași cod CAEN a fost 377.344 lei în 2025, calculată pe 587 firme.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 6290 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 2 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 2 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 2 au sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
2 persoane de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Pregătire AI

25/100
Scor vizibilitate AI
Vizibilitate AI limitată
  • ✓ Permite asistenții AI (GPTBot · ClaudeBot · Perplexity)
  • ✗ Date structurate (JSON-LD)
  • ✗ llms.txt
  • ✗ ai.txt

Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.

Activitate publicitară
Canale de publicitate detectate pe site-ul companiei (Google Ads, Meta, TikTok, LinkedIn), disponibile pentru clienții plătitori.
Angajări
Semnal de recrutare: pagină de cariere și anunțuri de angajare detectate pe site-ul companiei, disponibile pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie2 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri5 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la PETANET cu o singură deblocare

  • Site verificat: p•••••t.com
  • Persoană de decizie: C••••• M••••• M••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la PETANET sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.