Acasă › Firme › Brașov › ABITARE C.G. SRL

ABITARE C.G. SRL

CUI 11631848 Mun. Braşov · Brașov Activă Comerț (en-gros & retail)
92TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
77,2 mil.
Cifră de afaceri
RON · 2025
1,5 mil.
Profit net
RON · 2025
82
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut

Identitate firmă

CUI
11631848
Nr. înmatriculare
J1999000309082
Data înmatriculării
06.04.1999
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
4662 · Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
Județ
Brașov
Localitate
Mun. Braşov
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
EORI
RO11631848 (valid, verificat la 09.09.2026)
Verificare UE
Website verificat
1 website verificat (CUI → domeniu). Domeniul exact este disponibil pentru clienții plătitori.
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.
Administrator
•••••• •••••• · Autentifică-te

Indicatori financiari

59,4 mil.
2022
65,3 mil.
2023
61,4 mil.
2024
77,2 mil.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
202577.177.371 RON77.625.768 RON75.894.171 RON+1.479.689 RON82 ▲+5
202461.397.152 RON61.997.689 RON59.439.186 RON+2.223.983 RON77 ▼-1
202365.268.001 RON65.997.259 RON61.029.078 RON+4.335.436 RON78 ▲+7
202259.446.598 RON60.076.964 RON55.393.979 RON+4.050.135 RON71

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
202517.697.830 RON38.663.359 RON23.424.749 RON13.014.071 RON2.224.539 RON43.238.114 RON13.141.532 RON
202417.694.959 RON21.303.255 RON16.410.170 RON7.620.261 RON-2.727.176 RON24.868.305 RON14.068.642 RON
202317.749.011 RON13.765.182 RON12.309.729 RON4.903.295 RON-3.447.842 RON17.381.932 RON13.704.678 RON
202215.276.282 RON17.647.263 RON11.868.625 RON7.141.644 RON-1.363.006 RON21.716.332 RON11.224.668 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 25,7% în 2025, după o scădere de 5,9% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 9,1%.

Marja netă a scăzut de la 3,6% în 2024 la 1,9% în 2025.

Numărul de salariați a crescut de la 77 la 82 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 941.187 lei în 2025, față de 797.366 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 63,8% în 2024 la 76,7% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
202525,7%1,9%941.187 lei76,7%
2024-5,9%3,6%797.366 lei63,8%
20239,8%6,6%836.769 lei55,2%
2022-6,8%837.276 lei66,0%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''4.0
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
-0.0812
X2
0.2332
X3
0.0307
X4
0.3039

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 413 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4662 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 25,7 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 3,9 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4662 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 2 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
1 persoană de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Pregătire AI

75/100
Scor vizibilitate AI
Pregătit pentru căutarea AI
  • ✓ Permite asistenții AI (GPTBot · ClaudeBot · Perplexity)
  • ✓ Date structurate (JSON-LD)
  • ✓ llms.txt
  • ✗ ai.txt

Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.

Activitate publicitară
Canale de publicitate detectate pe site-ul companiei (Google Ads, Meta, TikTok, LinkedIn), disponibile pentru clienții plătitori.
Angajări
Semnal de recrutare: pagină de cariere și anunțuri de angajare detectate pe site-ul companiei, disponibile pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie2 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri5 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la ABITARE C.G. cu o singură deblocare

  • Site verificat: a••••••n.ro
  • Persoană de decizie: C•••••• C•••••• N•••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la ABITARE C.G. sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.