AcasăFirme › Vâlcea › XAVITEL SRL

XAVITEL SRL

CUI 17168891 Mun. Râmnicu Vâlcea · Vâlcea Activă Comerț (en-gros & retail)
94TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
157,4 mil.
Cifră de afaceri
RON · 2025
13,5 mil.
Profit net
RON · 2025
296
Salariați
2025
B
Sănătate financiară
Risc mediu
2
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
17168891
Nr. înmatriculare
J2005000100383
Data înmatriculării
28.01.2005
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
4740 · Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
Județ
Vâlcea
Localitate
Mun. Râmnicu Vâlcea
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Website verificat
1 website verificat (CUI → domeniu). Domeniul exact este disponibil pentru clienții plătitori.
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.
Administrator
•••••• •••••• · Autentifică-te

Indicatori financiari

100,8 mil.
2022
101,9 mil.
2023
121,2 mil.
2024
157,4 mil.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025157.417.682 RON159.175.021 RON143.201.499 RON+13.493.892 RON296 ▲+67
2024121.165.402 RON122.848.768 RON107.689.240 RON+12.602.109 RON229 ▲+5
2023101.886.160 RON103.576.771 RON88.681.198 RON+12.612.340 RON224 ▲+7
2022100.840.341 RON103.607.347 RON84.813.082 RON+15.954.246 RON217

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
202553.162.143 RON32.628.579 RON11.161.269 RON13.207.855 RON8.259.455 RON72.518.315 RON13.494.092 RON
202438.221.872 RON38.916.327 RON11.559.832 RON15.781.976 RON11.574.519 RON54.890.761 RON22.445.915 RON
202328.884.521 RON35.207.349 RON10.639.711 RON12.352.848 RON12.214.790 RON35.681.048 RON28.559.547 RON
202218.828.065 RON35.168.550 RON9.328.853 RON11.733.190 RON14.106.507 RON38.098.269 RON15.954.446 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 29,9% în 2025, după o creștere de 18,9% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 16,0%.

Marja netă a scăzut de la 10,4% în 2024 la 8,6% în 2025.

Numărul de salariați a crescut de la 229 la 296 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 531.816 lei în 2025, față de 529.107 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 71,2% în 2024 la 84,5% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
202529,9%8,6%531.816 lei84,5%
202418,9%10,4%529.107 lei71,2%
20231,0%12,4%454.849 lei55,7%
2022-15,8%464.702 lei70,6%

Sănătate financiară B · Risc mediu 2025

BRisc mediu
Scor Altman Z''2.16
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
-0.465
X2
0.1573
X3
0.1862
X4
0.1861

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 1.359 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4740 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 25,2 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 1,8 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4740 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 2 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
1 persoană de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnale & evenimente
2 semnale înregistrate (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Pregătire AI

25/100
Scor vizibilitate AI
Vizibilitate AI limitată
  • Permite asistenții AI (GPTBot · ClaudeBot · Perplexity)
  • Date structurate (JSON-LD)
  • llms.txt
  • ai.txt

Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.

Activitate publicitară
Canale de publicitate detectate pe site-ul companiei (Google Ads, Meta, TikTok, LinkedIn), disponibile pentru clienții plătitori.
Angajări
Semnal de recrutare: pagină de cariere și anunțuri de angajare detectate pe site-ul companiei, disponibile pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie2 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri5 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la XAVITEL cu o singură deblocare

  • Site verificat: x•••••l.ro
  • Persoană de decizie: L••• M••••• O••••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la XAVITEL sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.