Acasă › Firme › Brașov › WATERS ROMANIA SRL

WATERS ROMANIA SRL

CUI 11706274 Mun. Braşov · Brașov Activă IT & Software
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
66,3 mil.
Cifră de afaceri
RON · 2025
4,2 mil.
Profit net
RON · 2025
182
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut

Identitate firmă

CUI
11706274
Nr. înmatriculare
J1999000400084
Data înmatriculării
30.04.1999
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Județ
Brașov
Localitate
Mun. Braşov
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

68,6 mil.
2022
64 mil.
2023
60,5 mil.
2024
66,3 mil.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
202566.327.790 RON68.100.531 RON63.080.568 RON+4.230.510 RON182 ▼-6
202460.508.212 RON61.885.622 RON57.605.500 RON+3.694.577 RON188 ▼-28
202364.009.025 RON65.417.047 RON60.658.141 RON+4.524.253 RON216 ▲+11
202268.632.164 RON69.829.478 RON65.397.554 RON+4.051.518 RON205

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
20257.173.082 RON40.247.164 RON71.060 RON11.859.801 RON28.316.303 RON4.137.799 RON39.870.304 RON
20247.082.835 RON38.879.968 RON91.780 RON9.674.960 RON29.113.228 RON3.530.136 RON40.070.696 RON
20238.163.960 RON30.890.264 RON0 RON8.185.788 RON22.704.476 RON3.832.783 RON34.710.434 RON
202210.307.159 RON35.317.045 RON5.227 RON9.089.612 RON26.222.206 RON4.281.895 RON37.796.750 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 9,6% în 2025, după o scădere de 5,5% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o scădere medie anuală de 1,1%.

Marja netă a crescut de la 6,1% în 2024 la 6,4% în 2025.

Numărul de salariați a scăzut de la 188 la 182 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 364.438 lei în 2025, față de 321.852 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 7,7% în 2024 la 8,7% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
20259,6%6,4%364.438 lei8,7%
2024-5,5%6,1%321.852 lei7,7%
2023-6,7%7,1%296.338 lei9,8%
2022-5,9%334.791 lei9,4%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''21.82
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
0.7615
X2
0.8408
X3
0.1059
X4
9.6356

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 16.049 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 6210 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 3,2 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 51,6 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 6210 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 3 persoane cu rol de conducere, cu rolurile: administrator, reprezentant legal.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 18 alte firme înregistrate în România.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
3 persoane de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie3 persoane de decizie identificate · Administrator, Reprezentant legal
Rețea de relații de afaceri3 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la WATERS ROMANIA cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: B••••• D••••, reprezentant al persoanei juridice
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la WATERS ROMANIA sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.