Acasă › Firme › Gorj › VIA PROCONSTRUCT SRL

VIA PROCONSTRUCT SRL

CUI 15094720 Mun. Târgu Jiu · Gorj Activă Construcții
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
958K
Cifră de afaceri
RON · 2025
2K
Profit net
RON · 2025
7
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
2
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
15094720
Nr. înmatriculare
J2002000501183
Data înmatriculării
17.12.2002
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Județ
Gorj
Localitate
Mun. Târgu Jiu
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.
Administrator
•••••• •••••• · Autentifică-te

Indicatori financiari

1,4 mil.
2022
1,6 mil.
2023
1,7 mil.
2024
958K
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025957.784 RON1.095.057 RON1.085.677 RON+2.256 RON7
20241.694.584 RON1.710.610 RON1.292.850 RON+368.799 RON7 ▼-3
20231.638.577 RON1.659.138 RON1.107.105 RON+537.434 RON10 ▲+1
20221.399.854 RON1.400.274 RON1.039.253 RON+348.281 RON9

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
2025256.001 RON560.749 RON140.622 RON284.669 RON135.458 RON315.108 RON501.642 RON
2024324.967 RON734.371 RON3.450 RON274.848 RON456.073 RON459.952 RON599.386 RON
2023339.055 RON793.027 RON3.450 RON487.234 RON302.343 RON376.495 RON755.587 RON
2022133.404 RON733.741 RON630 RON461.270 RON271.841 RON320.573 RON546.572 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a scăzut cu 43,5% în 2025, după o creștere de 3,4% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o scădere medie anuală de 11,9%.

Marja netă a scăzut de la 21,8% în 2024 la 0,2% în 2025.

Profitul net a scăzut cu 99,4% în 2025, față de 2024.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 136.826 lei în 2025, față de 242.083 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 43,4% în 2024 la 38,6% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
2025-43,5%0,2%136.826 lei38,6%
20243,4%21,8%242.083 lei43,4%
202317,1%32,8%163.858 lei33,3%
2022-24,9%155.539 lei37,0%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''8.97
Limită de plată recomandată96.000 RON
X1
0.3008
X2
0.6142
X3
0.0115
X4
1.592

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 1.933 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4211 în 2025, firma se situează sub mediana sectorului după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 38,4 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 9,0 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 44% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4211 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 2 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 7 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 3 au sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
1 persoană de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Achiziții publice
2 contracte publice câștigate, autorități contractante, valori și obiect (CPV) la deblocare.
Semnale & evenimente
2 semnale înregistrate (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Achiziții publice2 contracte publice câștigate
Persoane de decizie2 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri5 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la VIA PROCONSTRUCT cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: B••••• M•••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la VIA PROCONSTRUCT sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.