AcasăFirme › Gorj › EDILITARA PUBLIC SA

EDILITARA PUBLIC SA

CUI 27295841 Mun. Târgu Jiu · Gorj Activă Construcții Întreprindere publică
85TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
63,4 mil.
Cifră de afaceri
RON · 2025
671K
Profit net
RON · 2025
468
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
5
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
27295841
Nr. înmatriculare
J2010000352186
Data înmatriculării
19.08.2010
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
CAEN principal
4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Județ
Gorj
Localitate
Mun. Târgu Jiu
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.
Administrator
•••••• •••••• · Autentifică-te

Indicatori financiari

48,3 mil.
2022
58,9 mil.
2023
61,6 mil.
2024
63,4 mil.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
202563.414.433 RON75.111.899 RON74.310.286 RON+670.619 RON468 ▼-5
202461.624.459 RON72.409.434 RON72.109.494 RON+248.471 RON473 ▼-6
202358.919.226 RON70.579.101 RON70.258.104 RON+275.517 RON479
202248.252.909 RON56.713.833 RON56.604.459 RON+93.548 RON479

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
202515.862.493 RON13.131.321 RON1.178.540 RON8.541.221 RON3.411.560 RON7.680.006 RON21.313.808 RON
202418.217.290 RON12.241.476 RON1.593.498 RON7.133.620 RON3.514.358 RON7.289.766 RON23.169.000 RON
202310.051.878 RON16.292.757 RON1.794.436 RON12.008.043 RON2.490.278 RON13.085.580 RON13.259.055 RON
20228.180.619 RON12.109.407 RON1.524.905 RON5.447.288 RON5.137.214 RON7.241.057 RON13.048.969 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 2,9% în 2025, după o creștere de 4,6% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 9,5%.

Marja netă a crescut de la 0,4% în 2024 la 1,1% în 2025.

Profitul net a crescut cu 169,9% în 2025, față de 2024.

Numărul de salariați a scăzut de la 473 la 468 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 135.501 lei în 2025, față de 130.284 lei în 2024.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
20252,9%1,1%135.501 lei26,5%
20244,6%0,4%130.284 lei23,9%
202322,1%0,5%123.005 lei49,7%
2022-0,2%100.737 lei35,7%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''9.98
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
0.188
X2
0.7351
X3
0.0276
X4
2.7752

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 1.919 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4211 în 2025, firma se află în primele 5% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 8,2 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 8,3 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4211 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 9 persoane cu rol de conducere, cu rolurile: administrator, reprezentant legal.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 4 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 4 au sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
9 persoane de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnale & evenimente
5 semnale înregistrate (cel mai recent: procurement). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Pregătire AI

50/100
Scor vizibilitate AI
Vizibilitate AI parțială
  • Permite asistenții AI (GPTBot · ClaudeBot · Perplexity)
  • Date structurate (JSON-LD)
  • llms.txt
  • ai.txt

Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie9 persoane de decizie identificate · Administrator, Reprezentant legal
Rețea de relații de afaceri22 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la EDILITARA PUBLIC cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: C•••••• D•••••• D••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la EDILITARA PUBLIC sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.