AcasăFirme › Cluj › TERAPIA SA

TERAPIA SA

CUI 15357398 Mun. Cluj-Napoca · Cluj Activă Sănătate & Farma
95TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
1,51 mld.
Cifră de afaceri
RON · 2025
409,3 mil.
Profit net
RON · 2025
868
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
3
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
15357398
Nr. înmatriculare
J2004002038126
Data înmatriculării
10.04.2003
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
CAEN principal
2120 · Fabricarea preparatelor farmaceutice
Județ
Cluj
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.
Administrator
•••••• •••••• · Autentifică-te

Indicatori financiari

1,04 mld.
2022
1,26 mld.
2023
1,36 mld.
2024
1,51 mld.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
20251.507.565.878 RON1.527.545.800 RON1.046.516.497 RON+409.347.430 RON868 ▼-23
20241.360.928.769 RON1.408.814.038 RON1.018.336.509 RON+338.029.444 RON891 ▲+46
20231.259.068.005 RON1.301.266.185 RON957.523.954 RON+299.400.992 RON845 ▲+35
20221.044.674.907 RON1.087.713.633 RON801.840.002 RON+250.089.397 RON810

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
2025889.831.609 RON1.138.024.249 RON159.463.406 RON723.498.401 RON34.974.763 RON679.223.553 RON1.329.197.978 RON
2024873.614.304 RON805.543.482 RON142.761.216 RON623.840.914 RON27.054.832 RON491.363.906 RON1.169.784.528 RON
2023307.362.355 RON930.300.283 RON129.733.143 RON634.021.017 RON24.096.123 RON272.714.536 RON948.129.557 RON
2022340.314.210 RON804.550.739 RON130.249.327 RON494.058.193 RON5.368.697 RON238.625.673 RON881.167.168 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 10,8% în 2025, după o creștere de 8,1% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 13,0%.

Marja netă a crescut de la 24,8% în 2024 la 27,2% în 2025.

Numărul de salariați a scăzut de la 891 la 868 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 1.736.827 lei în 2025, față de 1.527.417 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 29,3% în 2024 la 33,5% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
202510,8%27,2%1.736.827 lei33,5%
20248,1%24,8%1.527.417 lei29,3%
202320,5%23,8%1.490.021 lei22,0%
2022-23,9%1.289.722 lei20,8%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''10.52
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
0.2262
X2
0.6555
X3
0.2372
X4
1.9569

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 71 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 2120 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 8,6 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 21,9 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 2120 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 7 persoane cu rol de conducere, cu rolurile: administrator, reprezentant legal.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 13 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 7 au sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
6 persoane de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnale & evenimente
3 semnale înregistrate (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Fonduri europeneBeneficiar de fonduri UE: 2 proiecte
Persoane de decizie7 persoane de decizie identificate · Administrator, Reprezentant legal
Rețea de relații de afaceri10 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la TERAPIA cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: A•••••• D•• G••••••, reprezentant al persoanei juridice
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la TERAPIA sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.