| An | Cifră afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 302.151 RON | 302.360 RON | 229.817 RON | +69.973 RON | 1 |
| 2024 | 397.075 RON | 397.223 RON | 210.942 RON | +179.634 RON | 1 |
| 2023 | 352.405 RON | 352.410 RON | 339.956 RON | +9.459 RON | 1 |
| 2022 | 442.498 RON | 442.575 RON | 212.209 RON | +226.472 RON | 1 |
| An | Active imobilizate | Active circulante | Stocuri | Creanțe | Casă & conturi | Datorii | Capitaluri proprii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 44.724 RON | 397.284 RON | 198.306 RON | 120.442 RON | 78.536 RON | 202.531 RON | 239.477 RON |
| 2024 | 29.493 RON | 347.625 RON | 160.726 RON | 121.803 RON | 65.096 RON | 75.614 RON | 301.504 RON |
| 2023 | 36.796 RON | 303.795 RON | 117.774 RON | 108.579 RON | 77.442 RON | 194.020 RON | 146.571 RON |
| 2022 | 12.222 RON | 332.926 RON | 112.046 RON | 201.025 RON | 19.855 RON | 118.036 RON | 227.112 RON |
Cifra de afaceri a scăzut cu 23,9% în 2025, după o creștere de 12,7% în 2024.
Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o scădere medie anuală de 11,9%.
Marja netă a scăzut de la 45,2% în 2024 la 23,2% în 2025.
Profitul net a scăzut cu 61,0% în 2025, față de 2024.
Cifra de afaceri pe salariat a fost de 302.151 lei în 2025, față de 397.075 lei în 2024.
Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 20,1% în 2024 la 45,8% în 2025.
| An | Variație cifră de afaceri | Marjă netă | Cifră de afaceri pe salariat | Pondere datorii în active |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | -23,9% | 23,2% | 302.151 lei | 45,8% |
| 2024 | 12,7% | 45,2% | 397.075 lei | 20,1% |
| 2023 | -20,4% | 2,7% | 352.405 lei | 57,0% |
| 2022 | - | 51,2% | 442.498 lei | 34,2% |
Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.
Din cele 324 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 3314 în 2025, firma se află în primele 46% după cifra de afaceri.
Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 31,3 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.
Marja netă a fost cu 4,6 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.
Mediana cifrei de afaceri pe codul CAEN 3314 a fost 274.375 lei în 2025.
Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 3314 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.
În registrele publice figurează 2 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.
Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 1 alte firme înregistrate în România.
Dintre acestea, 1 are sediul în același județ.
Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.
Vrei o ofertă de la SPARK ENGINEERING sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.
Cere o ofertă pe Deal-RoomReprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.
Datele provin din surse publice oficiale și sunt
prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme?
Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.