Acasă › Firme › București › SAP ROMANIA SRL

SAP ROMANIA SRL

CUI 18174280 Sector 1 Mun. Bucureşti · București Activă Media & Comunicații
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
740,8 mil.
Cifră de afaceri
RON · 2025
11,5 mil.
Profit net
RON · 2025
1.012
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
3
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
18174280
Nr. înmatriculare
J2005020095401
Data înmatriculării
29.11.2005
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
5829 · Activități de editare a altor produse software
Județ
București
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.
Administrator
•••••• •••••• · Autentifică-te

Indicatori financiari

456,3 mil.
2022
513,9 mil.
2023
616,5 mil.
2024
740,8 mil.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025740.806.651 RON744.750.125 RON725.831.583 RON+11.505.817 RON1.012 ▲+124
2024616.540.542 RON618.164.849 RON594.691.627 RON+16.985.081 RON888 ▲+81
2023513.911.436 RON517.380.263 RON478.966.012 RON+29.059.569 RON807 ▲+70
2022456.330.925 RON459.256.344 RON391.002.382 RON+58.411.777 RON737

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
202512.670.912 RON252.314.241 RON318.245 RON102.153.710 RON149.842.286 RON90.704.719 RON80.499.183 RON
202411.412.689 RON281.521.642 RON338.788 RON116.780.647 RON164.402.207 RON112.208.538 RON99.493.366 RON
202310.149.301 RON234.249.262 RON208.331 RON95.127.852 RON138.913.079 RON68.069.220 RON107.308.285 RON
20229.869.225 RON206.530.324 RON135.262 RON76.811.298 RON129.583.764 RON51.286.992 RON118.248.715 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 20,2% în 2025, după o creștere de 20,0% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 17,5%.

Marja netă a scăzut de la 2,8% în 2024 la 1,6% în 2025.

Numărul de salariați a crescut de la 888 la 1.012 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 732.022 lei în 2025, față de 694.302 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 38,3% în 2024 la 34,2% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
202520,2%1,6%732.022 lei34,2%
202420,0%2,8%694.302 lei38,3%
202312,6%5,7%636.817 lei27,9%
2022-12,8%619.174 lei23,7%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''9.65
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
0.6099
X2
0.3038
X3
0.0714
X4
0.8875

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 925 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 5829 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 16,7 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 30,8 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 5829 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 5 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 1 alte firme înregistrate în România.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
4 persoane de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnale & evenimente
3 semnale înregistrate (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie5 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri4 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la SAP ROMANIA cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: B•••••• D••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la SAP ROMANIA sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.