| An | Cifră afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 38.844.379 RON | 39.407.651 RON | 38.554.453 RON | +772.106 RON | 314 ▼-8 |
| 2024 | 35.409.725 RON | 35.133.195 RON | 34.427.296 RON | +591.995 RON | 322 ▼-149 |
| 2023 | 38.370.342 RON | 39.506.684 RON | 37.536.308 RON | +1.819.599 RON | 471 ▼-17 |
| 2022 | 37.443.194 RON | 38.934.409 RON | 35.825.436 RON | +2.801.918 RON | 488 |
| An | Active imobilizate | Active circulante | Stocuri | Creanțe | Casă & conturi | Datorii | Capitaluri proprii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.239.184 RON | 14.487.490 RON | 1.925.503 RON | 3.860.721 RON | 8.701.266 RON | 3.535.929 RON | 15.223.124 RON |
| 2024 | 3.629.080 RON | 14.538.474 RON | 2.086.319 RON | 3.254.713 RON | 9.197.442 RON | 3.481.509 RON | 14.747.015 RON |
| 2023 | 3.603.112 RON | 13.877.147 RON | 2.548.190 RON | 2.853.951 RON | 8.475.006 RON | 3.016.420 RON | 14.520.383 RON |
| 2022 | 3.073.673 RON | 14.048.806 RON | 3.192.255 RON | 3.533.510 RON | 7.323.041 RON | 3.612.813 RON | 13.571.742 RON |
Cifra de afaceri a crescut cu 9,7% în 2025, după o scădere de 7,7% în 2024.
Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 1,2%.
Marja netă a crescut de la 1,7% în 2024 la 2,0% în 2025.
Numărul de salariați a scăzut de la 322 la 314 între 2024 și 2025.
Cifra de afaceri pe salariat a fost de 123.708 lei în 2025, față de 109.968 lei în 2024.
Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 19,2% în 2024 la 18,9% în 2025.
| An | Variație cifră de afaceri | Marjă netă | Cifră de afaceri pe salariat | Pondere datorii în active |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,7% | 2,0% | 123.708 lei | 18,9% |
| 2024 | -7,7% | 1,7% | 109.968 lei | 19,2% |
| 2023 | 2,5% | 4,7% | 81.466 lei | 17,3% |
| 2022 | - | 7,5% | 76.728 lei | 21,1% |
Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.
Din cele 1.832 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 8130 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.
Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 4,5 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.
Marja netă a fost cu 9,8 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.
După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.
Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 8130 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.
În registrele publice figurează 6 persoane cu rol de conducere, cu rolurile: administrator, reprezentant legal.
Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 137 alte firme înregistrate în România.
Dintre acestea, 8 au sediul în același județ.
Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.
Vrei o ofertă de la SALPITFLOR GREEN sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.
Cere o ofertă pe Deal-RoomReprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.
Datele provin din surse publice oficiale și sunt
prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme?
Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.