AcasăFirme › Mehedinți › ROUTE CENTER CONSTRUCT SRL

ROUTE CENTER CONSTRUCT SRL

CUI 29170569 Mun. Drobeta-Turnu Severin · Mehedinți Activă Construcții
89TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
140,5 mil.
Cifră de afaceri
RON · 2025
13,4 mil.
Profit net
RON · 2025
289
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
33
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
29170569
Nr. înmatriculare
J2011000403252
Data înmatriculării
30.09.2011
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Județ
Mehedinți
Localitate
Mun. Drobeta-Turnu Severin
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Website verificat
1 website verificat (CUI → domeniu). Domeniul exact este disponibil pentru clienții plătitori.
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.
Administrator
•••••• •••••• · Autentifică-te

Indicatori financiari

72,5 mil.
2022
104,9 mil.
2023
135,4 mil.
2024
140,5 mil.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025140.494.138 RON146.322.932 RON130.806.485 RON+13.368.593 RON289 ▲+18
2024135.384.117 RON140.656.246 RON131.245.464 RON+8.159.008 RON271 ▲+15
2023104.876.481 RON108.897.257 RON105.934.848 RON+2.463.027 RON256 ▼-11
202272.451.694 RON79.035.584 RON69.718.142 RON+8.073.821 RON267

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
202524.082.885 RON90.857.068 RON2.332.438 RON8.323.551 RON80.201.079 RON50.656.278 RON42.591.323 RON
202422.676.602 RON70.819.537 RON2.520.452 RON19.491.707 RON48.807.378 RON42.404.045 RON36.186.537 RON
202317.252.879 RON46.497.854 RON3.916.151 RON12.831.719 RON29.749.984 RON28.022.637 RON30.474.516 RON
202214.845.694 RON48.417.041 RON5.842.184 RON11.979.222 RON30.595.635 RON21.500.842 RON34.209.687 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 3,8% în 2025, după o creștere de 29,1% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 24,7%.

Marja netă a crescut de la 6,0% în 2024 la 9,5% în 2025.

Profitul net a crescut cu 63,9% în 2025, față de 2024.

Numărul de salariați a crescut de la 271 la 289 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 486.139 lei în 2025, față de 499.572 lei în 2024.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
20253,8%9,5%486.139 lei44,1%
202429,1%6,0%499.572 lei45,4%
202344,8%2,3%409.674 lei44,0%
2022-11,1%271.355 lei34,0%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''8.54
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
0.3498
X2
0.3706
X3
0.135
X4
0.8408

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 1.919 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4211 în 2025, firma se află în primele 2% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 9,0 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 0,2 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4211 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 2 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
1 persoană de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Achiziții publice
102 contracte publice câștigate, autorități contractante, valori și obiect (CPV) la deblocare.
Semnale & evenimente
33 semnale înregistrate (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Pregătire AI

0/100
Scor vizibilitate AI
Vizibilitate AI limitată
  • Permite asistenții AI (GPTBot · ClaudeBot · Perplexity) (necunoscut)
  • Date structurate (JSON-LD)
  • llms.txt
  • ai.txt

Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.

Activitate publicitară
Canale de publicitate detectate pe site-ul companiei (Google Ads, Meta, TikTok, LinkedIn), disponibile pentru clienții plătitori.
Angajări
Semnal de recrutare: pagină de cariere și anunțuri de angajare detectate pe site-ul companiei, disponibile pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Achiziții publice102 contracte publice câștigate
Persoane de decizie2 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri6 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la ROUTE CENTER CONSTRUCT cu o singură deblocare

  • Site verificat: r••••••r.com
  • Persoană de decizie: S••••• E•••• D••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la ROUTE CENTER CONSTRUCT sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.