| An | Cifră afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.054.078 RON | 2.054.709 RON | 1.909.254 RON | +121.334 RON | 2 |
| 2024 | 1.446.713 RON | 1.446.726 RON | 1.386.491 RON | +48.920 RON | 2 ▲+1 |
| 2023 | 324.505 RON | 324.197 RON | 317.307 RON | +5.485 RON | 1 |
| An | Active imobilizate | Active circulante | Stocuri | Creanțe | Casă & conturi | Datorii | Capitaluri proprii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 20.018 RON | 618.317 RON | 263.305 RON | 216.787 RON | 138.225 RON | 462.396 RON | 175.939 RON |
| 2024 | 13.912 RON | 389.419 RON | 230.253 RON | 135.382 RON | 23.784 RON | 348.726 RON | 54.605 RON |
| 2023 | 16.700 RON | 254.423 RON | 126.008 RON | 79.895 RON | 48.520 RON | 265.438 RON | 5.685 RON |
Cifra de afaceri a crescut cu 42,0% în 2025, după o creștere de 345,8% în 2024.
Marja netă a crescut de la 3,4% în 2024 la 5,9% în 2025.
Profitul net a crescut cu 148,0% în 2025, față de 2024.
Cifra de afaceri pe salariat a fost de 1.027.039 lei în 2025, față de 723.356 lei în 2024.
Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 86,5% în 2024 la 72,4% în 2025.
Cifra de afaceri din 2025 este cea mai mare valoare raportată între 2023 și 2025.
| An | Variație cifră de afaceri | Marjă netă | Cifră de afaceri pe salariat | Pondere datorii în active |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 42,0% | 5,9% | 1.027.039 lei | 72,4% |
| 2024 | 345,8% | 3,4% | 723.356 lei | 86,5% |
| 2023 | - | 1,7% | 324.505 lei | 97,9% |
Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.
Din cele 2.634 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4773 în 2025, firma se află în primele 47% după cifra de afaceri.
Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 37,7 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.
Marja netă a fost cu 3,1 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.
În județul Mureș, mediana aceluiași cod CAEN a fost 1.812.048 lei în 2025, calculată pe 80 firme.
Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4773 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.
În registrele publice figurează 1 persoană cu rol de conducere, cu rolul: administrator.
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Vrei o ofertă de la PROGRESFARM S.R.L. sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.
Cere o ofertă pe Deal-RoomReprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.
Datele provin din surse publice oficiale și sunt
prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme?
Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.