Acasă › Firme › Neamț › PALMIS SRL

PALMIS SRL

CUI 16127591 Sat Gherăeşti Com. Gherăeşti · Neamț Activă Consultanță & Servicii prof.
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
257K
Cifră de afaceri
RON · 2025
17K
Profit net
RON · 2025
2
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut

Identitate firmă

CUI
16127591
Nr. înmatriculare
J2004000174271
Data înmatriculării
11.02.2004
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
7120 · Activități de testări și analize tehnice
Județ
Neamț
Localitate
Sat Gherăeşti Com. Gherăeşti
Stare
Activă
Plătitor TVA
Nu
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.
Administrator
•••••• •••••• · Autentifică-te

Indicatori financiari

221K
2022
283K
2023
271K
2024
257K
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025257.491 RON257.564 RON238.567 RON+16.731 RON2
2024270.659 RON270.662 RON253.190 RON+15.091 RON2 ▼-2
2023282.872 RON282.926 RON266.263 RON+13.834 RON4
2022221.265 RON221.546 RON208.437 RON+10.894 RON4

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
20259.046 RON66.438 RON26.443 RON4.353 RON35.642 RON29.203 RON46.281 RON
202415.160 RON43.143 RON17.844 RON4.461 RON20.838 RON28.753 RON29.550 RON
202321.829 RON32.959 RON10.071 RON4.497 RON18.391 RON40.329 RON14.459 RON
202227.892 RON38.335 RON11.092 RON3.366 RON23.877 RON12.603 RON53.624 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a scăzut cu 4,9% în 2025, după o scădere de 4,3% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 5,2%.

Marja netă a crescut de la 5,6% în 2024 la 6,5% în 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 128.746 lei în 2025, față de 135.330 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 49,3% în 2024 la 38,7% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
2025-4,9%6,5%128.746 lei38,7%
2024-4,3%5,6%135.330 lei49,3%
202327,8%4,9%70.718 lei73,6%
2022-4,9%55.316 lei19,0%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''11.84
Limită de plată recomandată23.000 RON
X1
0.4933
X2
0.6131
X3
0.2517
X4
1.5848

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 2.859 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 7120 în 2025, firma se situează sub mediana sectorului după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 15,0 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 12,7 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

În județul Neamț, mediana aceluiași cod CAEN a fost 281.279 lei în 2025, calculată pe 48 firme.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 7120 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 2 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 1 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 1 are sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
1 persoană de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie2 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri2 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la PALMIS cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: B•••••• P••••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la PALMIS sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.