AcasăFirme › Vâlcea › NURVIL SRL

NURVIL SRL

CUI 8517267 Mun. Râmnicu Vâlcea · Vâlcea Activă Comerț (en-gros & retail)
95TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
346,4 mil.
Cifră de afaceri
RON · 2025
11,6 mil.
Profit net
RON · 2025
147
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
15
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
8517267
Nr. înmatriculare
J1996000368387
Data înmatriculării
10.06.1996
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
4671 · Comerț cu ridicata al autovehiculelor
Județ
Vâlcea
Localitate
Mun. Râmnicu Vâlcea
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Website verificat
1 website verificat (CUI → domeniu). Domeniul exact este disponibil pentru clienții plătitori.
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.
Administrator
•••••• •••••• · Autentifică-te

Indicatori financiari

337,7 mil.
2022
432,6 mil.
2023
394,3 mil.
2024
346,4 mil.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025346.420.218 RON349.630.151 RON334.993.693 RON+11.631.240 RON147 ▼-23
2024394.342.841 RON399.495.560 RON382.132.905 RON+13.899.743 RON170 ▲+4
2023432.605.891 RON434.644.139 RON413.315.640 RON+18.897.449 RON166 ▲+10
2022337.710.312 RON340.222.658 RON321.042.357 RON+16.724.377 RON156

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
202559.713.589 RON89.379.721 RON67.728.110 RON20.234.586 RON1.417.025 RON61.223.084 RON84.706.510 RON
202451.970.242 RON100.071.971 RON64.189.731 RON34.321.770 RON1.560.470 RON70.556.044 RON78.075.270 RON
202352.046.764 RON74.538.999 RON50.068.690 RON21.597.367 RON2.872.942 RON58.752.153 RON64.175.527 RON
202245.419.100 RON76.518.807 RON52.750.331 RON20.894.977 RON2.873.499 RON72.718.414 RON45.324.595 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a scăzut cu 12,2% în 2025, după o scădere de 8,8% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 0,9%.

Marja netă a scăzut de la 3,5% în 2024 la 3,4% în 2025.

Numărul de salariați a scăzut de la 170 la 147 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 2.356.600 lei în 2025, față de 2.319.664 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 46,4% în 2024 la 41,1% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
2025-12,2%3,4%2.356.600 lei41,1%
2024-8,8%3,5%2.319.664 lei46,4%
202328,1%4,4%2.606.060 lei46,4%
2022-5,0%2.164.810 lei59,6%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''8.45
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
0.1889
X2
0.5681
X3
0.0982
X4
1.3836

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 567 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4671 în 2025, firma se află în primele 2% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 14,8 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 0,6 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4671 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 3 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 5 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 3 au sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
2 persoane de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Achiziții publice
97 contracte publice câștigate, autorități contractante, valori și obiect (CPV) la deblocare.
Semnale & evenimente
15 semnale înregistrate (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Pregătire AI

25/100
Scor vizibilitate AI
Vizibilitate AI limitată
  • Permite asistenții AI (GPTBot · ClaudeBot · Perplexity)
  • Date structurate (JSON-LD)
  • llms.txt
  • ai.txt

Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.

Activitate publicitară
Canale de publicitate detectate pe site-ul companiei (Google Ads, Meta, TikTok, LinkedIn), disponibile pentru clienții plătitori.
Angajări
Semnal de recrutare: pagină de cariere și anunțuri de angajare detectate pe site-ul companiei, disponibile pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Achiziții publice97 contracte publice câștigate
Persoane de decizie3 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri25 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la NURVIL cu o singură deblocare

  • Site verificat: r••••••l.ro
  • Persoană de decizie: T•••••• C••••• I••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la NURVIL sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.