Acasă › Firme › Cluj › MONTRAN SRL

MONTRAN SRL

CUI 13018603 Mun. Cluj-Napoca · Cluj Activă IT & Software
95TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
77,9 mil.
Cifră de afaceri
RON · 2025
5,8 mil.
Profit net
RON · 2025
203
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
1
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
13018603
Nr. înmatriculare
J12/531/2000
Data înmatriculării
18.05.2000
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Județ
Cluj
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.
Administrator
•••••• •••••• · Autentifică-te

Indicatori financiari

50,7 mil.
2022
65,4 mil.
2023
71,6 mil.
2024
77,9 mil.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
202577.901.202 RON78.705.459 RON71.998.598 RON+5.787.840 RON203 ▲+6
202471.573.406 RON72.717.171 RON63.096.623 RON+8.322.100 RON197 ▼-3
202365.448.215 RON65.710.480 RON59.048.730 RON+5.398.217 RON200 ▲+14
202250.671.848 RON51.323.385 RON45.870.768 RON+4.701.343 RON186

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
2025742.897 RON25.562.895 RON12.162 RON17.419.126 RON8.131.607 RON8.731.228 RON9.869.434 RON
2024626.670 RON25.648.482 RON-21.300.677 RON4.347.805 RON9.397.649 RON9.244.715 RON
2023609.887 RON16.577.645 RON-14.006.438 RON2.571.207 RON8.449.684 RON6.612.839 RON
20221.551.120 RON8.042.279 RON10.442 RON6.056.553 RON1.975.284 RON4.196.212 RON5.569.212 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 8,8% în 2025, după o creștere de 9,4% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 15,4%.

Marja netă a scăzut de la 11,6% în 2024 la 7,4% în 2025.

Numărul de salariați a crescut de la 197 la 203 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 383.750 lei în 2025, față de 363.317 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 35,8% în 2024 la 33,2% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
20258,8%7,4%383.750 lei33,2%
20249,4%11,6%363.317 lei35,8%
202329,2%8,2%327.241 lei49,2%
2022-9,3%272.429 lei43,7%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''11.57
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
0.6398
X2
0.3752
X3
0.255
X4
1.1304

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 16.186 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 6210 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 2,4 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 50,6 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 6210 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 3 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
3 persoane de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Achiziții publice
1 contracte publice câștigate, autorități contractante, valori și obiect (CPV) la deblocare.
Semnale & evenimente
1 semnal înregistrat (cel mai recent: procurement). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Achiziții publice1 contracte publice câștigate
Persoane de decizie3 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri5 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la MONTRAN cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: E••• A••••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la MONTRAN sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.