Acasă › Firme › Cluj › MENSOFT SRL

MENSOFT SRL

CUI 14335693 Sat Fodora Com. Aşchileu · Cluj Activă IT & Software
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
256K
Cifră de afaceri
RON · 2025
142K
Profit net
RON · 2025
2
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut

Identitate firmă

CUI
14335693
Nr. înmatriculare
J2001001667120
Data înmatriculării
07.12.2001
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Județ
Cluj
Localitate
Sat Fodora Com. Aşchileu
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

278K
2022
243K
2023
252K
2024
256K
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025255.673 RON259.928 RON110.295 RON+141.835 RON2 ▲+1
2024252.048 RON257.578 RON52.573 RON+197.278 RON1
2023243.114 RON246.168 RON48.333 RON+195.374 RON1
2022278.147 RON280.479 RON2.110 RON+272.391 RON-

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
20250 RON153.392 RON0 RON121.697 RON1.695 RON11.085 RON142.307 RON
20240 RON258.120 RON0 RON16.721 RON23.399 RON7.648 RON250.472 RON
2023-205.108 RON-164.717 RON5.391 RON151.913 RON53.195 RON
2022-335.974 RON1.922 RON284.753 RON799 RON65.153 RON270.821 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 1,4% în 2025, după o creștere de 3,7% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o scădere medie anuală de 2,8%.

Marja netă a scăzut de la 78,3% în 2024 la 55,5% în 2025.

Numărul de salariați a crescut de la 1 la 2 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 127.836 lei în 2025, față de 252.048 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 3,0% în 2024 la 7,2% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
20251,4%55,5%127.836 lei7,2%
20243,7%78,3%252.048 lei3,0%
2023-12,6%80,4%243.114 lei-
2022-97,9%--

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''32.4
Limită de plată recomandată26.000 RON
X1
0.9277
X2
0.9277
X3
0.9755
X4
12.8378

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 16.186 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 6210 în 2025, firma se situează sub mediana sectorului după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 5,0 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 2,5 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 22% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 6210 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 1 persoană cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 9 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 2 au sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
1 persoană de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie1 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri1 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la MENSOFT cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: M•••• E•••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la MENSOFT sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.