Acasă › Firme › Dâmbovița › MC SOFTWARE DEVELOPMENT SRL

MC SOFTWARE DEVELOPMENT SRL

CUI 17998798 Orş. Găeşti · Dâmbovița Activă IT & Software
95TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
787K
Cifră de afaceri
RON · 2025
230K
Profit net
RON · 2025
1
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut

Identitate firmă

CUI
17998798
Nr. înmatriculare
J2005001017156
Data înmatriculării
29.09.2005
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Județ
Dâmbovița
Localitate
Orş. Găeşti
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.
Administrator
•••••• •••••• · Autentifică-te

Indicatori financiari

852K
2022
862K
2023
988K
2024
787K
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025786.968 RON800.299 RON546.636 RON+230.134 RON1
2024988.084 RON989.765 RON739.639 RON+221.026 RON1
2023861.877 RON861.877 RON768.719 RON+84.540 RON1 ▼-1
2022851.789 RON851.789 RON671.006 RON+172.266 RON2

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
2025123.730 RON612.034 RON173.834 RON139.768 RON298.432 RON505.390 RON230.374 RON
2024145.911 RON486.192 RON12.280 RON175.700 RON298.212 RON410.837 RON221.266 RON
2023-511.075 RON27.608 RON210.232 RON273.235 RON254.030 RON257.045 RON
202231.253 RON412.196 RON4.982 RON250.309 RON156.905 RON270.943 RON172.506 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a scăzut cu 20,4% în 2025, după o creștere de 14,6% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o scădere medie anuală de 2,6%.

Marja netă a crescut de la 22,4% în 2024 la 29,2% în 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 786.968 lei în 2025, față de 988.084 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 65,0% în 2024 la 68,7% în 2025.

Cifra de afaceri din 2025 este cea mai mică valoare raportată între 2022 și 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
2025-20,4%29,2%786.968 lei68,7%
202414,6%22,4%988.084 lei65,0%
20231,2%9,8%861.877 lei-
2022-20,2%425.894 lei61,1%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''8.02
Limită de plată recomandată79.000 RON
X1
0.1449
X2
0.3131
X3
0.3448
X4
0.4558

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 16.091 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 6210 în 2025, firma se află în primele 18% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 26,8 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 28,7 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

În județul Dâmbovița, mediana aceluiași cod CAEN a fost 271.600 lei în 2025, calculată pe 145 firme.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 6210 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 3 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 29 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 1 are sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
2 persoane de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Pregătire AI

25/100
Scor vizibilitate AI
Vizibilitate AI limitată
  • ✓ Permite asistenții AI (GPTBot · ClaudeBot · Perplexity)
  • ✗ Date structurate (JSON-LD)
  • ✗ llms.txt
  • ✗ ai.txt

Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie3 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri5 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la MC SOFTWARE DEVELOPMENT cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: L•••• C••••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la MC SOFTWARE DEVELOPMENT sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.