Acasă › Firme › Brașov › LORANDRA SRL

LORANDRA SRL

CUI 1103837 Mun. Braşov · Brașov Activă Consultanță & Servicii prof.
95TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
161K
Cifră de afaceri
RON · 2025
42K
Profit net
RON · 2025
1
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut

Identitate firmă

CUI
1103837
Nr. înmatriculare
J1991001667082
Data înmatriculării
26.11.1992
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Județ
Brașov
Localitate
Mun. Braşov
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

123K
2022
134K
2023
120K
2024
161K
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025160.644 RON163.668 RON120.196 RON+41.868 RON1
2024120.374 RON124.926 RON94.274 RON+29.463 RON1
2023133.931 RON134.032 RON81.625 RON+51.268 RON1 ▲+1
2022122.840 RON122.855 RON52.092 RON+67.935 RON0

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
20250 RON158.036 RON1.319 RON40.382 RON116.335 RON112.707 RON45.329 RON
20240 RON133.072 RON1.252 RON3.585 RON128.235 RON100.149 RON32.923 RON
2023957 RON129.184 RON1.518 RON9.721 RON117.945 RON6.386 RON123.755 RON
20222.324 RON111.144 RON2.997 RON15.217 RON92.930 RON7.791 RON105.677 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 33,5% în 2025, după o scădere de 10,1% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 9,4%.

Marja netă a crescut de la 24,5% în 2024 la 26,1% în 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 160.644 lei în 2025, față de 120.374 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 75,3% în 2024 la 71,3% în 2025.

Cifra de afaceri din 2025 este cea mai mare valoare raportată între 2022 și 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
202533,5%26,1%160.644 lei71,3%
2024-10,1%24,5%120.374 lei75,3%
20239,0%38,3%133.931 lei4,9%
2022-55,3%-6,9%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''8.34
Limită de plată recomandată16.000 RON
X1
0.2868
X2
0.2868
X3
0.2751
X4
0.4022

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 16.012 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 7112 în 2025, firma se situează sub mediana sectorului după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 27,9 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 1,6 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

În județul Brașov, mediana aceluiași cod CAEN a fost 246.270 lei în 2025, calculată pe 714 firme.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 7112 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 1 persoană cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 3 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 1 are sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
1 persoană de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie1 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri2 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la LORANDRA cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: C•••• D••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la LORANDRA sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.