Acasă › Firme › Cluj › INTER CARS ROMÂNIA SRL

INTER CARS ROMÂNIA SRL

CUI 24195562 Mun. Cluj-Napoca · Cluj Activă Comerț (en-gros & retail)
95TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
2,23 mld.
Cifră de afaceri
RON · 2025
27,6 mil.
Profit net
RON · 2025
442
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
29
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
24195562
Nr. înmatriculare
J2008003051126
Data înmatriculării
16.07.2008
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Județ
Cluj
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
EORI
RO24195562 (valid, verificat la 09.09.2026)
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

1,5 mld.
2022
1,8 mld.
2023
1,94 mld.
2024
2,23 mld.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
20252.233.717.176 RON2.381.596.382 RON2.330.247.059 RON+27.550.804 RON442 ▼-57
20241.936.085.734 RON1.978.910.596 RON1.915.637.823 RON+44.388.213 RON499 ▲+55
20231.797.713.975 RON1.882.531.821 RON1.831.792.554 RON+43.456.524 RON444 ▲+37
20221.501.639.115 RON1.558.736.214 RON1.514.886.970 RON+37.487.445 RON407

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
202554.825.513 RON1.275.193.569 RON685.965.631 RON562.130.620 RON27.097.318 RON1.097.583.176 RON245.485.205 RON
202451.917.227 RON1.036.055.142 RON526.926.919 RON462.748.095 RON46.380.128 RON872.947.579 RON217.934.401 RON
202349.731.565 RON852.373.881 RON433.533.721 RON392.718.815 RON26.121.345 RON730.615.747 RON173.546.188 RON
202224.022.835 RON698.435.757 RON350.233.416 RON330.503.334 RON17.699.007 RON592.722.471 RON129.348.372 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 15,4% în 2025, după o creștere de 7,7% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 14,2%.

Marja netă a scăzut de la 2,3% în 2024 la 1,2% în 2025.

Numărul de salariați a scăzut de la 499 la 442 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 5.053.659 lei în 2025, față de 3.879.931 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 80,2% în 2024 la 82,5% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
202515,4%1,2%5.053.659 lei82,5%
20247,7%2,3%3.879.931 lei80,2%
202319,7%2,4%4.048.905 lei81,0%
2022-2,5%3.689.531 lei82,0%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''5.22
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
0.1335
X2
0.1846
X3
0.0386
X4
0.2237

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 1.288 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4672 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 16,4 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 1,9 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4672 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 3 persoane cu rol de conducere, cu rolurile: administrator, reprezentant legal.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 69 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 5 au sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
3 persoane de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Achiziții publice
386 contracte publice câștigate, autorități contractante, valori și obiect (CPV) la deblocare.
Semnale & evenimente
29 semnale înregistrate (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Achiziții publice386 contracte publice câștigate
Persoane de decizie3 persoane de decizie identificate · Administrator, Reprezentant legal
Rețea de relații de afaceri25 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la INTER CARS ROMÂNIA cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: F••••• A•••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la INTER CARS ROMÂNIA sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.