Acasă › Firme › Vâlcea › INSTALATORUL MEX S.R.L.

INSTALATORUL MEX S.R.L.

CUI 44197738 Sat Prundeni Com. Prundeni · Vâlcea Activă Comerț (en-gros & retail)
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
280K
Cifră de afaceri
RON · 2025
38K
Profit net
RON · 2025
1
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut

Identitate firmă

CUI
44197738
Nr. înmatriculare
J2021000539387
Data înmatriculării
27.04.2021
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
Județ
Vâlcea
Localitate
Sat Prundeni Com. Prundeni
Stare
Activă
Plătitor TVA
Nu
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

297K
2022
296K
2023
293K
2024
280K
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025279.635 RON280.511 RON235.345 RON+37.593 RON1
2024293.186 RON298.664 RON262.597 RON+33.135 RON1
2023295.996 RON295.996 RON262.874 RON+30.606 RON1
2022297.433 RON297.434 RON225.125 RON+69.308 RON1

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
20250 RON171.622 RON129.270 RON0 RON42.352 RON822 RON170.800 RON
20240 RON136.923 RON105.515 RON4.500 RON26.908 RON3.716 RON133.207 RON
2023-313.073 RON268.162 RON-1.213 RON46.124 RON213.001 RON100.072 RON
2022-419.478 RON178.704 RON-240.774 RON350.012 RON69.466 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a scăzut cu 4,6% în 2025, după o scădere de 0,9% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o scădere medie anuală de 2,0%.

Marja netă a crescut de la 11,3% în 2024 la 13,4% în 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 279.635 lei în 2025, față de 293.186 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 2,7% în 2024 la 0,5% în 2025.

Cifra de afaceri din 2025 este cea mai mică valoare raportată între 2022 și 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
2025-4,6%13,4%279.635 lei0,5%
2024-0,9%11,3%293.186 lei2,7%
2023-0,5%10,3%295.996 lei-
2022-23,3%297.433 lei-

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''232.97
Limită de plată recomandată28.000 RON
X1
0.9952
X2
0.9952
X3
0.2632
X4
207.7859

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 2.814 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4752 în 2025, firma se situează sub mediana sectorului după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 6,9 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 9,9 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

În județul Vâlcea, mediana aceluiași cod CAEN a fost 568.260 lei în 2025, calculată pe 52 firme.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4752 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 2 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 37 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 7 au sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
2 persoane de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie2 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri9 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la INSTALATORUL MEX S.R.L. cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: C•••••• L••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la INSTALATORUL MEX S.R.L. sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.