Acasă › Firme › București › HS TEHNIC CONCEPT SRL

HS TEHNIC CONCEPT SRL

CUI 38114878 Sector 6 Mun. Bucureşti · București Activă Consultanță & Servicii prof.
95TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
286K
Cifră de afaceri
RON · 2025
23K
Profit net
RON · 2025
1
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut

Identitate firmă

CUI
38114878
Nr. înmatriculare
J40/14579/2017
Data înmatriculării
21.08.2017
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Județ
București
Localitate
Sector 6 Mun. Bucureşti
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Website verificat
1 website verificat (CUI → domeniu). Domeniul exact este disponibil pentru clienții plătitori.
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

223K
2022
284K
2023
360K
2024
286K
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025286.364 RON286.466 RON260.872 RON+23.159 RON1
2024360.314 RON364.580 RON220.512 RON+138.806 RON1
2023283.731 RON283.731 RON253.706 RON+28.026 RON1 ▼-1
2022222.663 RON222.663 RON184.263 RON+36.440 RON2

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
20259.548 RON585.823 RON-582.940 RON2.883 RON120.767 RON474.604 RON
202414.445 RON492.514 RON-449.596 RON42.918 RON55.515 RON451.444 RON
20235.269 RON376.535 RON-373.191 RON3.344 RON69.166 RON312.638 RON
202226.459 RON340.697 RON-43.212 RON297.485 RON82.544 RON284.612 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a scăzut cu 20,5% în 2025, după o creștere de 27,0% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 8,7%.

Marja netă a scăzut de la 38,5% în 2024 la 8,1% în 2025.

Profitul net a scăzut cu 83,3% în 2025, față de 2024.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 286.364 lei în 2025, față de 360.314 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 11,0% în 2024 la 20,3% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
2025-20,5%8,1%286.364 lei20,3%
202427,0%38,5%360.314 lei11,0%
202327,4%9,9%283.731 lei18,1%
2022-16,4%111.332 lei22,5%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''15.39
Limită de plată recomandată29.000 RON
X1
0.7811
X2
0.7972
X3
0.043
X4
3.9299

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 1.517 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 7490 în 2025, firma se află în primele 26% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 24,4 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 18,7 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

În județul București, mediana aceluiași cod CAEN a fost 156.593 lei în 2025, calculată pe 335 firme.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 7490 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 1 persoană cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 2 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 2 au sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
1 persoană de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Pregătire AI

75/100
Scor vizibilitate AI
Pregătit pentru căutarea AI
  • ✓ Permite asistenții AI (GPTBot · ClaudeBot · Perplexity)
  • ✓ Date structurate (JSON-LD)
  • ✗ llms.txt
  • ✓ ai.txt

Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.

Activitate publicitară
Canale de publicitate detectate pe site-ul companiei (Google Ads, Meta, TikTok, LinkedIn), disponibile pentru clienții plătitori.
Angajări
Semnal de recrutare: pagină de cariere și anunțuri de angajare detectate pe site-ul companiei, disponibile pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie1 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri4 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la HS TEHNIC CONCEPT cu o singură deblocare

  • Site verificat: s••••••t.ro
  • Persoană de decizie: B••••• L•••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la HS TEHNIC CONCEPT sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.