AcasăFirme › Timiș › FRIGOGLASS ROMANIA SRL

FRIGOGLASS ROMANIA SRL

CUI 6469724 Sat Parţa Com. Parţa · Timiș Activă Producție & Industrie
95TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
703,9 mil.
Cifră de afaceri
RON · 2025
21,6 mil.
Profit net
RON · 2025
652
Salariați
2025
B
Sănătate financiară
Risc mediu
3
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
6469724
Nr. înmatriculare
J1994003275352
Data înmatriculării
30.11.1994
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
2825 · Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exceptând echipamentele de uz casnic
Județ
Timiș
Localitate
Sat Parţa Com. Parţa
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

605 mil.
2023
541,2 mil.
2024
703,9 mil.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025703.906.243 RON847.948.301 RON821.346.453 RON+21.576.134 RON652 ▼-27
2024541.204.483 RON562.119.668 RON601.651.982 RON−44.084.984 RON679 ▼-107
2023604.997.692 RON592.234.414 RON670.448.677 RON−78.214.263 RON786

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
2025194.698.821 RON328.394.245 RON179.843.173 RON140.325.232 RON8.225.840 RON463.454.871 RON34.565.454 RON
2024231.958.567 RON407.545.030 RON190.123.499 RON211.236.145 RON6.185.386 RON602.551.964 RON12.989.320 RON
2023251.328.210 RON388.718.046 RON157.141.798 RON200.335.017 RON31.241.231 RON560.648.336 RON57.548.296 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 30,1% în 2025, după o scădere de 10,5% în 2024.

Marja netă a crescut de la -8,1% în 2024 la 3,1% în 2025.

Rezultatul net a trecut de la pierdere la profit în 2025.

Numărul de salariați a scăzut de la 679 la 652 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 1.079.611 lei în 2025, față de 797.061 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 94,2% în 2024 la 88,6% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
202530,1%3,1%1.079.611 lei88,6%
2024-10,5%-8,1%797.061 lei94,2%
2023--12,9%769.717 lei87,6%

Sănătate financiară B · Risc mediu 2025

BRisc mediu
Scor Altman Z''2.19
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
-0.2582
X2
0.0661
X3
0.0509
X4
0.0746

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 114 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 2825 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 23,4 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 5,5 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 2825 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 1 persoană cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 1 alte firme înregistrate în România.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
1 persoană de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnale & evenimente
3 semnale înregistrate (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie1 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri2 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)
Semnale financiarePierdere semnificativă raportată

Ce se deschide la FRIGOGLASS ROMANIA cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: P•••••• E••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la FRIGOGLASS ROMANIA sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.