AcasăFirme › Mureș › FAREL DSL S.R.L.

FAREL DSL S.R.L.

CUI 39990280 Mun. Târgu Mureş · Mureș Activă Comerț (en-gros & retail)
100TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
121,6 mil.
Cifră de afaceri
RON · 2025
4,3 mil.
Profit net
RON · 2025
165
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut

Identitate firmă

CUI
39990280
Nr. înmatriculare
J26/1503/2018
Data înmatriculării
11.10.2018
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor
Județ
Mureș
Localitate
Mun. Târgu Mureş
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

97,6 mil.
2022
105,8 mil.
2023
119,8 mil.
2024
121,6 mil.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025121.614.209 RON121.955.017 RON116.994.014 RON+4.256.521 RON165 ▲+16
2024119.782.173 RON120.169.821 RON113.863.826 RON+5.492.258 RON149 ▲+4
2023105.824.811 RON105.979.533 RON100.340.393 RON+4.911.465 RON145 ▲+1
202297.559.801 RON97.594.906 RON90.587.065 RON+6.163.702 RON144

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
20252.761.786 RON22.318.756 RON10.453.993 RON9.750.048 RON2.114.715 RON13.058.667 RON12.021.875 RON
20242.849.563 RON28.092.095 RON13.256.057 RON9.115.736 RON3.720.302 RON15.182.064 RON15.765.354 RON
20232.208.988 RON25.120.038 RON10.846.948 RON7.545.814 RON6.727.276 RON12.555.931 RON14.773.095 RON
20221.607.030 RON17.166.303 RON10.039.877 RON6.361.280 RON765.146 RON8.970.847 RON9.861.630 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 1,5% în 2025, după o creștere de 13,2% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 7,6%.

Marja netă a scăzut de la 4,6% în 2024 la 3,5% în 2025.

Numărul de salariați a crescut de la 149 la 165 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 737.056 lei în 2025, față de 803.907 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 49,1% în 2024 la 52,1% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
20251,5%3,5%737.056 lei52,1%
202413,2%4,6%803.907 lei49,1%
20238,5%4,6%729.826 lei45,9%
2022-6,3%677.499 lei47,8%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''9.53
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
0.3692
X2
0.4793
X3
0.1978
X4
0.9206

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 616 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4634 în 2025, firma se află în primele 4% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 3,1 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 2,2 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 2% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4634 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 2 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 1 alte firme înregistrate în România.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
2 persoane de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie2 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri3 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la FAREL DSL S.R.L. cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: P••• V••••• D•••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la FAREL DSL S.R.L. sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.