AcasăFirme › Botoșani › ELSACO ELECTRONIC SRL

ELSACO ELECTRONIC SRL

CUI 7464520 Mun. Botoşani · Botoșani Activă Construcții
95TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
933,5 mil.
Cifră de afaceri
RON · 2025
91,5 mil.
Profit net
RON · 2025
310
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
19
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
7464520
Nr. înmatriculare
J1994001201078
Data înmatriculării
27.06.1995
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
Județ
Botoșani
Localitate
Mun. Botoşani
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.
Administrator
•••••• •••••• · Autentifică-te

Indicatori financiari

344,4 mil.
2022
425,5 mil.
2023
438,4 mil.
2024
933,5 mil.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025933.460.171 RON968.631.530 RON862.144.056 RON+91.452.759 RON310 ▲+16
2024438.436.723 RON475.112.432 RON448.834.554 RON+22.593.041 RON294 ▲+47
2023425.529.326 RON436.827.325 RON394.687.628 RON+35.340.358 RON247 ▲+18
2022344.403.264 RON345.169.091 RON317.900.370 RON+21.982.655 RON229

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
202538.628.035 RON512.483.959 RON148.379.771 RON273.427.888 RON90.676.300 RON405.818.048 RON144.057.014 RON
202479.262.713 RON412.752.115 RON92.041.151 RON207.394.427 RON113.316.537 RON418.540.835 RON77.521.916 RON
202364.214.328 RON157.699.659 RON46.766.470 RON53.989.751 RON56.497.759 RON144.080.943 RON80.176.415 RON
202242.352.852 RON94.675.636 RON36.215.656 RON37.466.999 RON20.992.981 RON95.247.279 RON38.950.397 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 112,9% în 2025, după o creștere de 3,0% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 39,4%.

Marja netă a crescut de la 5,2% în 2024 la 9,8% în 2025.

Profitul net a crescut cu 304,8% în 2025, față de 2024.

Numărul de salariați a crescut de la 294 la 310 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 3.011.162 lei în 2025, față de 1.491.281 lei în 2024.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
2025112,9%9,8%3.011.162 lei73,6%
20243,0%5,2%1.491.281 lei85,1%
202323,6%8,3%1.722.791 lei64,9%
2022-6,4%1.503.944 lei69,5%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''7.04
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
0.1935
X2
0.2614
X3
0.1932
X4
0.355

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 979 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4221 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 107,3 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 3,0 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4221 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 2 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 13 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 13 au sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
1 persoană de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Achiziții publice
51 contracte publice câștigate, autorități contractante, valori și obiect (CPV) la deblocare.
Semnale & evenimente
19 semnale înregistrate (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Achiziții publice51 contracte publice câștigate
Persoane de decizie2 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri7 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la ELSACO ELECTRONIC cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: I••••• Ș•••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la ELSACO ELECTRONIC sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.