| An | Cifră afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.312.446.414 RON | 4.801.831.765 RON | 3.885.270.170 RON | +812.663.232 RON | 6.270 ▼-78 |
| 2024 | 3.808.818.368 RON | 4.367.647.962 RON | 3.607.671.494 RON | +648.743.341 RON | 6.348 ▼-39 |
| 2023 | 3.492.782.232 RON | 3.884.115.096 RON | 3.310.272.885 RON | +509.121.818 RON | 6.387 ▲+90 |
| 2022 | 2.889.635.457 RON | 4.173.415.850 RON | 3.784.020.385 RON | +389.112.926 RON | 6.297 |
| An | Active imobilizate | Active circulante | Stocuri | Creanțe | Casă & conturi | Datorii | Capitaluri proprii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12.890.440.568 RON | 3.284.914.429 RON | 54.864.115 RON | 1.285.641.361 RON | 1.944.408.953 RON | 5.163.635.558 RON | 8.165.463.314 RON |
| 2024 | 12.529.807.420 RON | 2.093.671.078 RON | 85.460.543 RON | 1.717.408.973 RON | 290.801.562 RON | 4.601.469.513 RON | 7.452.800.083 RON |
| 2023 | 12.167.577.351 RON | 1.692.323.909 RON | 92.019.264 RON | 1.432.356.417 RON | 167.948.228 RON | 4.503.746.950 RON | 6.864.056.740 RON |
| 2022 | 10.237.004.839 RON | 801.868.747 RON | 68.011.032 RON | 662.382.674 RON | 71.475.041 RON | 3.753.271.044 RON | 5.069.206.729 RON |
Cifra de afaceri a crescut cu 13,2% în 2025, după o creștere de 9,0% în 2024.
Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 14,3%.
Marja netă a crescut de la 17,0% în 2024 la 18,8% în 2025.
Numărul de salariați a scăzut de la 6.348 la 6.270 între 2024 și 2025.
Cifra de afaceri pe salariat a fost de 687.790 lei în 2025, față de 600.003 lei în 2024.
Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 31,5% în 2024 la 31,9% în 2025.
| An | Variație cifră de afaceri | Marjă netă | Cifră de afaceri pe salariat | Pondere datorii în active |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13,2% | 18,8% | 687.790 lei | 31,9% |
| 2024 | 9,0% | 17,0% | 600.003 lei | 31,5% |
| 2023 | 20,9% | 14,6% | 546.858 lei | 32,5% |
| 2022 | - | 13,5% | 458.891 lei | 34,0% |
Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.
Din cele 61 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 3514 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.
Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 6,9 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.
Marja netă a fost cu 13,8 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.
După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.
Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 3514 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.
În registrele publice figurează 9 persoane cu rol de conducere, cu rolurile: administrator, reprezentant legal.
Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 8 alte firme înregistrate în România.
Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Vrei o ofertă de la DISTRIBUŢIE ENERGIE ELECTRICĂ ROMANIA S.A. sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.
Cere o ofertă pe Deal-RoomReprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.
Datele provin din surse publice oficiale și sunt
prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme?
Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.