Acasă › Firme › Neamț › DAKOTA EST SRL

DAKOTA EST SRL

CUI 18873830 Orş. Târgu Neamţ · Neamț Activă Comerț (en-gros & retail)
95TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
32,6 mil.
Cifră de afaceri
RON · 2025
3,6 mil.
Profit net
RON · 2025
16
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
4
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
18873830
Nr. înmatriculare
J27/833/2006
Data înmatriculării
21.07.2006
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Județ
Neamț
Localitate
Orş. Târgu Neamţ
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
EORI
RO18873830 (valid, verificat la 09.09.2026)
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

31,8 mil.
2022
30,5 mil.
2023
30,3 mil.
2024
32,6 mil.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
202532.592.503 RON33.784.107 RON29.328.578 RON+3.649.500 RON16
202430.271.044 RON31.548.205 RON26.746.985 RON+3.999.632 RON16
202330.510.169 RON31.560.391 RON25.678.699 RON+4.993.397 RON16 ▲+1
202231.805.374 RON32.447.872 RON27.168.421 RON+4.498.922 RON15

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
20252.950.382 RON32.001.472 RON15.679.637 RON5.569.425 RON10.752.410 RON5.607.829 RON29.310.672 RON
20247.227.556 RON32.991.158 RON10.585.520 RON4.423.457 RON17.982.181 RON9.281.863 RON30.918.823 RON
20237.198.951 RON29.884.663 RON10.612.497 RON4.505.597 RON14.766.569 RON10.307.560 RON26.750.286 RON
20226.680.048 RON25.168.347 RON10.817.968 RON4.588.842 RON9.761.537 RON10.095.658 RON21.756.888 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 7,7% în 2025, după o scădere de 0,8% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 0,8%.

Marja netă a scăzut de la 13,2% în 2024 la 11,2% în 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 2.037.031 lei în 2025, față de 1.891.940 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 23,1% în 2024 la 16,0% în 2025.

Cifra de afaceri din 2025 este cea mai mare valoare raportată între 2022 și 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
20257,7%11,2%2.037.031 lei16,0%
2024-0,8%13,2%1.891.940 lei23,1%
2023-4,1%16,4%1.906.886 lei27,8%
2022-14,1%2.120.358 lei31,7%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''17.28
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
0.7551
X2
0.8386
X3
0.1275
X4
5.2267

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 6.537 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4619 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 6,6 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 1,9 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 3% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4619 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 3 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 10 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 1 are sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
3 persoane de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnale & evenimente
4 semnale înregistrate (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie3 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri4 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la DAKOTA EST cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: G••••• C••••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la DAKOTA EST sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.