Acasă › Firme › Constanța › CIOCAN SRL

CIOCAN SRL

CUI 14961328 Mun. Constanţa · Constanța Activă Comerț (en-gros & retail)
95TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
177K
Cifră de afaceri
RON · 2025
0
Profit net
RON · 2025
1
Salariați
2025
C
Sănătate financiară
Risc ridicat
1
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
14961328
Nr. înmatriculare
J2002002252133
Data înmatriculării
24.10.2002
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Județ
Constanța
Localitate
Mun. Constanţa
Stare
Activă
Plătitor TVA
Nu
EORI
RO14961328 (valid, verificat la 12.09.2026)
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

168K
2022
243K
2023
292K
2024
177K
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025177.406 RON177.496 RON197.128 RON−21.408 RON1
2024291.764 RON291.765 RON224.772 RON+64.221 RON1
2023242.814 RON242.814 RON122.620 RON+118.129 RON1
2022168.234 RON168.234 RON70.068 RON+94.499 RON1

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
202539.996 RON49.161 RON40.945 RON-8.216 RON109.904 RON-20.747 RON
202455.415 RON238.802 RON38.769 RON81.462 RON118.571 RON231.696 RON64.882 RON
202365.231 RON156.855 RON10.982 RON7.730 RON138.143 RON64.436 RON159.662 RON
202215.541 RON93.238 RON6.513 RON54.596 RON32.129 RON14.030 RON94.749 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a scăzut cu 39,2% în 2025, după o creștere de 20,2% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 1,8%.

Marja netă a scăzut de la 22,0% în 2024 la -12,1% în 2025.

Rezultatul net a trecut de la profit la pierdere în 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 177.406 lei în 2025, față de 291.764 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 78,8% în 2024 la 123,3% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
2025-39,2%-12,1%177.406 lei123,3%
202420,2%22,0%291.764 lei78,8%
202344,3%48,6%242.814 lei29,0%
2022-56,2%168.234 lei12,9%

Sănătate financiară C · Risc ridicat 2025

CRisc ridicat
Scor Altman Z''-2.18
Limită de plată recomandată0 RON
X1
-0.6813
X2
-0.2327
X3
0.0
X4
-0.1888

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 10.733 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4712 în 2025, firma se situează sub mediana sectorului după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 40,9 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 15,1 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

În județul Constanța, mediana aceluiași cod CAEN a fost 209.325 lei în 2025, calculată pe 530 firme.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4712 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 2 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
2 persoane de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnale & evenimente
1 semnal înregistrat (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie2 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri2 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la CIOCAN cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: D•••••• L•••• I•••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la CIOCAN sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.