AcasăFirme › Dolj › CERULEX SRL

CERULEX SRL

CUI 26915759 Mun. Craiova · Dolj Activă Comerț (en-gros & retail)
95TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
257,7 mil.
Cifră de afaceri
RON · 2025
20,7 mil.
Profit net
RON · 2025
240
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
1
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
26915759
Nr. înmatriculare
J16/534/2010
Data înmatriculării
12.05.2010
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
Județ
Dolj
Localitate
Mun. Craiova
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Website verificat
1 website verificat (CUI → domeniu). Domeniul exact este disponibil pentru clienții plătitori.
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.
Administrator
•••••• •••••• · Autentifică-te

Indicatori financiari

154,4 mil.
2022
198,8 mil.
2023
238,1 mil.
2024
257,7 mil.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
2025257.675.634 RON267.241.179 RON243.710.259 RON+20.697.407 RON240 ▲+10
2024238.092.735 RON243.336.369 RON220.084.036 RON+20.393.932 RON230 ▲+12
2023198.753.837 RON207.167.639 RON188.072.785 RON+16.349.222 RON218 ▲+24
2022154.417.777 RON163.501.639 RON150.458.841 RON+11.065.007 RON194

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
202511.158.763 RON97.878.561 RON59.493.870 RON23.273.557 RON15.111.134 RON26.990.398 RON82.199.184 RON
202411.411.405 RON89.597.116 RON53.633.897 RON29.736.550 RON6.226.669 RON31.345.339 RON69.981.500 RON
20239.642.385 RON80.946.277 RON56.667.597 RON21.781.480 RON2.497.200 RON37.364.228 RON53.681.358 RON
20225.094.167 RON62.527.105 RON38.540.092 RON19.851.829 RON4.135.184 RON29.172.716 RON39.043.652 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 8,2% în 2025, după o creștere de 19,8% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 18,6%.

Marja netă a scăzut de la 8,6% în 2024 la 8,0% în 2025.

Numărul de salariați a crescut de la 230 la 240 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 1.073.648 lei în 2025, față de 1.035.186 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 31,0% în 2024 la 24,8% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
20258,2%8,0%1.073.648 lei24,8%
202419,8%8,6%1.035.186 lei31,0%
202328,7%8,2%911.715 lei41,2%
2022-7,2%795.968 lei43,1%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''14.62
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
0.6501
X2
0.7539
X3
0.2158
X4
3.0455

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 2.624 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4773 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 4,0 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 5,2 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4773 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 1 persoană cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 1 alte firme înregistrate în România.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
1 persoană de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnale & evenimente
1 semnal înregistrat (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Pregătire AI

50/100
Scor vizibilitate AI
Vizibilitate AI parțială
  • Permite asistenții AI (GPTBot · ClaudeBot · Perplexity)
  • Date structurate (JSON-LD)
  • llms.txt
  • ai.txt

Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.

Activitate publicitară
Canale de publicitate detectate pe site-ul companiei (Google Ads, Meta, TikTok, LinkedIn), disponibile pentru clienții plătitori.
Angajări
Semnal de recrutare: pagină de cariere și anunțuri de angajare detectate pe site-ul companiei, disponibile pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie1 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri6 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la CERULEX cu o singură deblocare

  • Site verificat: f••••••v.ro
  • Persoană de decizie: D•••• A•••••• I•••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la CERULEX sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.