| An | Cifră afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 107.932.665 RON | 106.653.497 RON | 72.865.658 RON | +29.593.703 RON | 270 ▼-25 |
| 2024 | 142.315.496 RON | 136.220.724 RON | 87.983.904 RON | +43.407.559 RON | 295 ▲+37 |
| 2023 | 131.349.615 RON | 128.133.127 RON | 89.112.853 RON | +33.441.504 RON | 258 ▼-13 |
| 2022 | 74.710.269 RON | 82.807.400 RON | 72.670.956 RON | +8.935.359 RON | 271 |
| An | Active imobilizate | Active circulante | Stocuri | Creanțe | Casă & conturi | Datorii | Capitaluri proprii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16.124.880 RON | 135.552.975 RON | 6.768.104 RON | 70.393.383 RON | 16.461.488 RON | 29.254.127 RON | 121.881.243 RON |
| 2024 | 16.127.984 RON | 120.218.112 RON | 6.730.021 RON | 60.424.024 RON | 37.064.067 RON | 24.850.871 RON | 108.787.540 RON |
| 2023 | 14.162.101 RON | 87.538.103 RON | 7.437.269 RON | 58.980.535 RON | 16.120.299 RON | 23.324.162 RON | 73.229.486 RON |
| 2022 | 14.696.334 RON | 65.912.868 RON | 17.212.099 RON | 19.474.041 RON | 29.226.728 RON | 29.460.849 RON | 39.787.982 RON |
Cifra de afaceri a scăzut cu 24,2% în 2025, după o creștere de 8,3% în 2024.
Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 13,0%.
Marja netă a scăzut de la 30,5% în 2024 la 27,4% în 2025.
Numărul de salariați a scăzut de la 295 la 270 între 2024 și 2025.
Cifra de afaceri pe salariat a fost de 399.751 lei în 2025, față de 482.425 lei în 2024.
Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 18,2% în 2024 la 19,3% în 2025.
| An | Variație cifră de afaceri | Marjă netă | Cifră de afaceri pe salariat | Pondere datorii în active |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | -24,2% | 27,4% | 399.751 lei | 19,3% |
| 2024 | 8,3% | 30,5% | 482.425 lei | 18,2% |
| 2023 | 75,8% | 25,5% | 509.107 lei | 22,9% |
| 2022 | - | 12,0% | 275.684 lei | 36,5% |
Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.
Din cele 1.937 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4211 în 2025, firma se află în primele 3% după cifra de afaceri.
Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 19,2 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.
Marja netă a fost cu 18,3 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.
După numărul de salariați, firma se află în primele 2% din același cod CAEN.
Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4211 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.
În registrele publice figurează 2 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Vrei o ofertă de la VIACONS RUTIER sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.
Cere o ofertă pe Deal-RoomReprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.
Datele provin din surse publice oficiale și sunt
prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme?
Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.