| An | Cifră afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.029.702.278 RON | 1.050.541.836 RON | 948.172.369 RON | +91.321.190 RON | 2.098 ▲+76 |
| 2024 | 914.545.123 RON | 935.316.087 RON | 818.573.202 RON | +99.078.153 RON | 2.022 ▲+71 |
| 2023 | 841.418.184 RON | 843.619.883 RON | 703.093.520 RON | +124.080.021 RON | 1.951 ▲+54 |
| 2022 | 762.776.584 RON | 832.502.251 RON | 731.187.604 RON | +90.365.092 RON | 1.897 |
| An | Active imobilizate | Active circulante | Stocuri | Creanțe | Casă & conturi | Datorii | Capitaluri proprii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 313.705.092 RON | 125.297.645 RON | 38.707.047 RON | 65.696.094 RON | 20.894.504 RON | 127.648.275 RON | 299.332.778 RON |
| 2024 | 218.865.230 RON | 193.685.237 RON | 30.279.523 RON | 56.517.275 RON | 106.888.439 RON | 107.060.816 RON | 290.445.792 RON |
| 2023 | 191.070.485 RON | 232.544.790 RON | 25.020.388 RON | 47.439.691 RON | 160.084.711 RON | 97.120.806 RON | 315.447.660 RON |
| 2022 | 174.174.774 RON | 104.063.656 RON | 23.389.450 RON | 48.712.048 RON | 31.962.158 RON | 74.709.975 RON | 191.367.638 RON |
Cifra de afaceri a crescut cu 12,6% în 2025, după o creștere de 8,7% în 2024.
Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 10,5%.
Marja netă a scăzut de la 10,8% în 2024 la 8,9% în 2025.
Numărul de salariați a crescut de la 2.022 la 2.098 între 2024 și 2025.
Cifra de afaceri pe salariat a fost de 490.802 lei în 2025, față de 452.297 lei în 2024.
Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 26,0% în 2024 la 29,1% în 2025.
| An | Variație cifră de afaceri | Marjă netă | Cifră de afaceri pe salariat | Pondere datorii în active |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12,6% | 8,9% | 490.802 lei | 29,1% |
| 2024 | 8,7% | 10,8% | 452.297 lei | 26,0% |
| 2023 | 10,3% | 14,7% | 431.275 lei | 22,9% |
| 2022 | - | 11,8% | 402.096 lei | 26,9% |
Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.
Din cele 5.551 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 1071 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.
Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 8,1 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.
Marja netă a fost cu 7,8 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.
După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.
Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 1071 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.
În registrele publice figurează 5 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.
Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 5 alte firme înregistrate în România.
Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.
Vrei o ofertă de la VEL PITAR sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.
Cere o ofertă pe Deal-RoomReprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.
Datele provin din surse publice oficiale și sunt
prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme?
Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.