Acasă › Firme › Sibiu › VALENCIA TRADING SRL

VALENCIA TRADING SRL

CUI 6966138 Sat Arpaşu de Jos Com. Arpaşu de Jos · Sibiu Activă Producție & Industrie
94TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
71,5 mil.
Cifră de afaceri
RON · 2025
10,5 mil.
Profit net
RON · 2025
292
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
6
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
6966138
Nr. înmatriculare
J1994002241321
Data înmatriculării
15.02.1995
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Județ
Sibiu
Localitate
Sat Arpaşu de Jos Com. Arpaşu de Jos
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Website verificat
1 website verificat (CUI → domeniu). Domeniul exact este disponibil pentru clienții plătitori.
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

73,9 mil.
2022
67,8 mil.
2023
67,5 mil.
2024
71,5 mil.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
202571.498.152 RON74.112.277 RON61.894.769 RON+10.469.199 RON292 ▲+11
202467.451.318 RON69.640.277 RON56.658.978 RON+11.222.633 RON281 ▲+4
202367.833.547 RON70.003.677 RON51.623.505 RON+15.927.225 RON277 ▼-3
202273.860.701 RON77.666.558 RON65.915.759 RON+10.010.256 RON280

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
202529.280.846 RON12.398.939 RON1.185.225 RON4.829.332 RON6.384.382 RON28.898.664 RON12.030.583 RON
202420.397.915 RON15.560.887 RON1.455.330 RON4.286.829 RON9.818.728 RON21.839.730 RON13.061.383 RON
202318.434.091 RON20.849.771 RON1.642.061 RON3.788.570 RON15.419.140 RON10.505.905 RON27.382.228 RON
202219.599.031 RON16.607.570 RON1.571.230 RON5.722.433 RON9.313.907 RON22.896.871 RON11.455.003 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 6,0% în 2025, după o scădere de 0,6% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o scădere medie anuală de 1,1%.

Marja netă a scăzut de la 16,6% în 2024 la 14,6% în 2025.

Numărul de salariați a crescut de la 281 la 292 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 244.857 lei în 2025, față de 240.040 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 60,7% în 2024 la 69,3% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
20256,0%14,6%244.857 lei69,3%
2024-0,6%16,6%240.040 lei60,7%
2023-8,2%23,5%244.886 lei26,7%
2022-13,6%263.788 lei63,2%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''4.0
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
-0.3959
X2
0.2886
X3
0.2931
X4
0.4163

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 5.626 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 1071 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 1,4 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 13,6 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 1071 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 1 persoană cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 3 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 3 au sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
1 persoană de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnale & evenimente
6 semnale înregistrate (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Pregătire AI

25/100
Scor vizibilitate AI
Vizibilitate AI limitată
  • ✓ Permite asistenții AI (GPTBot · ClaudeBot · Perplexity)
  • ✗ Date structurate (JSON-LD)
  • ✗ llms.txt
  • ✗ ai.txt

Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.

Activitate publicitară
Canale de publicitate detectate pe site-ul companiei (Google Ads, Meta, TikTok, LinkedIn), disponibile pentru clienții plătitori.
Angajări
Semnal de recrutare: pagină de cariere și anunțuri de angajare detectate pe site-ul companiei, disponibile pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Fonduri europeneBeneficiar de fonduri UE: 1 proiecte
Persoane de decizie1 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri4 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la VALENCIA TRADING cu o singură deblocare

  • Site verificat: v••••••a.com
  • Persoană de decizie: B••••• M•••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la VALENCIA TRADING sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.