| An | Cifră afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 174.158 RON | 174.158 RON | 114.981 RON | +57.470 RON | 1 |
| 2024 | 140.332 RON | 140.332 RON | 176.181 RON | −37.182 RON | 1 |
| 2023 | 137.286 RON | 137.286 RON | 138.163 RON | −2.352 RON | 1 |
| 2022 | 123.708 RON | 123.946 RON | 108.699 RON | +14.210 RON | 1 |
| An | Active imobilizate | Active circulante | Stocuri | Creanțe | Casă & conturi | Datorii | Capitaluri proprii |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.603 RON | 194.544 RON | 65.002 RON | 76.277 RON | 53.265 RON | 151.324 RON | 45.823 RON |
| 2024 | 3.124 RON | 111.585 RON | 28.346 RON | 26.116 RON | 57.123 RON | 126.356 RON | -11.647 RON |
| 2023 | 3.644 RON | 128.964 RON | 83.311 RON | 27.499 RON | 18.154 RON | 107.073 RON | 25.535 RON |
| 2022 | 4.165 RON | 105.381 RON | 88.764 RON | 15.386 RON | 1.231 RON | 81.659 RON | 27.887 RON |
Cifra de afaceri a crescut cu 24,1% în 2025, după o creștere de 2,2% în 2024.
Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 12,1%.
Marja netă a crescut de la -26,5% în 2024 la 33,0% în 2025.
Rezultatul net a trecut de la pierdere la profit în 2025.
Cifra de afaceri pe salariat a fost de 174.158 lei în 2025, față de 140.332 lei în 2024.
Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 110,2% în 2024 la 76,8% în 2025.
| An | Variație cifră de afaceri | Marjă netă | Cifră de afaceri pe salariat | Pondere datorii în active |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 24,1% | 33,0% | 174.158 lei | 76,8% |
| 2024 | 2,2% | -26,5% | 140.332 lei | 110,2% |
| 2023 | 11,0% | -1,7% | 137.286 lei | 80,7% |
| 2022 | - | 11,5% | 123.708 lei | 74,5% |
Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.
Din cele 2.225 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 1812 în 2025, firma se situează sub mediana sectorului după cifra de afaceri.
Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 23,2 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.
Marja netă a fost cu 25,8 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.
În județul Suceava, mediana aceluiași cod CAEN a fost 180.957 lei în 2025, calculată pe 50 firme.
Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 1812 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.
În registrele publice figurează 2 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție
Vrei o ofertă de la SEVAS PRINT sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.
Cere o ofertă pe Deal-RoomReprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.
Datele provin din surse publice oficiale și sunt
prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme?
Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.