AcasăFirme › Harghita › ROMAQUA GROUP SA

ROMAQUA GROUP SA

CUI 402911 Orş. Borsec · Harghita Activă Producție & Industrie
85TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
1,17 mld.
Cifră de afaceri
RON · 2025
52,1 mil.
Profit net
RON · 2025
2.228
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
2
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
402911
Nr. înmatriculare
J2008000297192
Data înmatriculării
09.12.1992
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
CAEN principal
1107 · Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
Județ
Harghita
Localitate
Orş. Borsec
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.
Administrator
•••••• •••••• · Autentifică-te

Indicatori financiari

948,3 mil.
2022
1,1 mld.
2023
1,18 mld.
2024
1,17 mld.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
20251.171.632.635 RON1.200.492.879 RON1.139.761.906 RON+52.144.425 RON2.228 ▲+35
20241.181.776.334 RON1.206.103.042 RON1.085.599.022 RON+103.856.049 RON2.193 ▲+45
20231.102.556.663 RON1.135.865.808 RON1.026.065.062 RON+92.902.157 RON2.148 ▲+22
2022948.265.532 RON972.920.501 RON914.949.100 RON+49.295.548 RON2.126

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
2025576.711.896 RON490.512.983 RON134.018.796 RON201.166.807 RON155.327.380 RON340.390.618 RON671.349.775 RON
2024540.778.435 RON482.510.977 RON130.565.938 RON163.933.370 RON188.011.669 RON282.080.212 RON712.471.444 RON
2023543.144.497 RON395.377.525 RON131.098.255 RON138.514.837 RON125.764.433 RON244.319.157 RON659.911.744 RON
2022548.366.717 RON296.374.407 RON126.833.252 RON126.177.035 RON43.364.120 RON226.011.273 RON579.494.115 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a scăzut cu 0,9% în 2025, după o creștere de 7,2% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 7,3%.

Marja netă a scăzut de la 8,8% în 2024 la 4,5% în 2025.

Numărul de salariați a crescut de la 2.193 la 2.228 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 525.867 lei în 2025, față de 538.886 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 27,6% în 2024 la 31,9% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
2025-0,9%4,5%525.867 lei31,9%
20247,2%8,8%538.886 lei27,6%
202316,3%8,4%513.295 lei26,0%
2022-5,2%446.033 lei26,8%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''8.68
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
0.1407
X2
0.6291
X3
0.0569
X4
1.9723

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 250 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 1107 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 4,4 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 1,3 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 1107 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 17 persoane cu rol de conducere, cu rolurile: administrator, reprezentant legal.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 79 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 6 au sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
16 persoane de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Achiziții publice
20 contracte publice câștigate, autorități contractante, valori și obiect (CPV) la deblocare.
Semnale & evenimente
2 semnale înregistrate (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Pregătire AI

50/100
Scor vizibilitate AI
Vizibilitate AI parțială
  • Permite asistenții AI (GPTBot · ClaudeBot · Perplexity)
  • Date structurate (JSON-LD)
  • llms.txt
  • ai.txt

Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.

Evidențe în registre publice

Achiziții publice20 contracte publice câștigate
Persoane de decizie17 persoane de decizie identificate · Administrator, Reprezentant legal
Rețea de relații de afaceri35 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la ROMAQUA GROUP cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: C•••• I•• O••••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la ROMAQUA GROUP sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.