Acasă › Firme › Constanța › PRESTMAR NAVAL SRL

PRESTMAR NAVAL SRL

CUI 32124953 Mun. Constanţa · Constanța Activă Producție & Industrie
95TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
98,4 mil.
Cifră de afaceri
RON · 2025
2,6 mil.
Profit net
RON · 2025
444
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
4
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
32124953
Nr. înmatriculare
J13/1832/2013
Data înmatriculării
12.08.2013
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
3011 · Construcția de nave civile și structuri plutitoare
Județ
Constanța
Localitate
Mun. Constanţa
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
EORI
RO32124953 (valid, verificat la 09.09.2026)
Verificare UE
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.

Indicatori financiari

85,5 mil.
2022
106,5 mil.
2023
103,6 mil.
2024
98,4 mil.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
202598.366.281 RON98.823.888 RON95.693.282 RON+2.611.497 RON444 ▼-25
2024103.647.305 RON104.770.495 RON102.642.702 RON+1.772.133 RON469 ▲+34
2023106.503.282 RON108.200.565 RON95.006.412 RON+11.543.334 RON435 ▲+33
202285.548.037 RON86.640.944 RON81.265.798 RON+4.630.159 RON402

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
20252.363.924 RON37.564.110 RON1.287.778 RON36.106.463 RON169.869 RON24.337.668 RON15.590.366 RON
20242.282.005 RON32.705.045 RON625.186 RON31.143.807 RON936.052 RON18.480.484 RON16.506.566 RON
20233.270.819 RON28.377.196 RON1.105.097 RON26.916.773 RON355.326 RON14.887.339 RON16.760.676 RON
20223.257.054 RON21.975.634 RON890.134 RON20.390.612 RON694.888 RON20.561.470 RON4.671.218 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a scăzut cu 5,1% în 2025, după o scădere de 2,7% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 4,8%.

Marja netă a crescut de la 1,7% în 2024 la 2,7% în 2025.

Numărul de salariați a scăzut de la 469 la 444 între 2024 și 2025.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 221.546 lei în 2025, față de 220.996 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a crescut de la 52,8% în 2024 la 61,0% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
2025-5,1%2,7%221.546 lei61,0%
2024-2,7%1,7%220.996 lei52,8%
202324,5%10,8%244.835 lei47,0%
2022-5,4%212.806 lei81,5%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''7.9
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
0.3313
X2
0.3905
X3
0.0784
X4
0.6406

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 261 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 3011 în 2025, firma se află în primele 2% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 14,7 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 17,0 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 3011 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 1 persoană cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 1 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 1 are sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
1 persoană de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Semnale & evenimente
4 semnale înregistrate (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Persoane de decizie1 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri2 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la PRESTMAR NAVAL cu o singură deblocare

  • Persoană de decizie: C•••••• V••••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la PRESTMAR NAVAL sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.