Acasă › Firme › Galați › MOVILAND MET SRL

MOVILAND MET SRL

CUI 33559735 Mun. Galaţi · Galați Activă Construcții
93TrustScore · Bună
Trimite mesaj companiei prin WebHunt
Ești reprezentantul firmei? Revendică profilul ca să primești mesajele direct.
51,2 mil.
Cifră de afaceri
RON · 2025
2,5 mil.
Profit net
RON · 2025
78
Salariați
2025
A
Sănătate financiară
Risc scăzut
27
Semnale
evenimente

Identitate firmă

CUI
33559735
Nr. înmatriculare
J2014000988174
Data înmatriculării
08.09.2014
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
CAEN principal
4100 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Județ
Galați
Localitate
Mun. Galaţi
Stare
Activă
Plătitor TVA
Da
Verificare UE
Website verificat
1 website verificat (CUI → domeniu). Domeniul exact este disponibil pentru clienții plătitori.
Date de contact
Email și telefon din sursele verificate.
Administrator
•••••• •••••• · Autentifică-te

Indicatori financiari

22,9 mil.
2022
29,4 mil.
2023
36,4 mil.
2024
51,2 mil.
2025
AnCifră afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleProfit / PierdereSalariați
202551.194.041 RON50.138.691 RON47.222.757 RON+2.492.703 RON78
202436.353.111 RON37.548.248 RON36.168.729 RON+1.166.477 RON78 ▲+10
202329.431.016 RON30.276.536 RON29.165.176 RON+959.351 RON68 ▲+4
202222.897.202 RON20.864.042 RON20.080.492 RON+676.763 RON64

Bilanț: active & pasive

AnActive imobilizateActive circulanteStocuriCreanțeCasă & conturiDatoriiCapitaluri proprii
20251.465.032 RON27.057.542 RON2.648.765 RON23.690.897 RON717.880 RON22.421.883 RON5.197.762 RON
20242.952.525 RON17.385.196 RON4.200.397 RON12.604.701 RON580.098 RON16.318.467 RON3.876.255 RON
20233.772.435 RON13.976.534 RON2.126.462 RON5.729.317 RON6.120.755 RON13.450.643 RON4.085.660 RON
20222.845.462 RON8.938.306 RON866.282 RON7.050.192 RON1.021.832 RON7.839.918 RON3.243.789 RON

Evoluție financiară

Cifra de afaceri a crescut cu 40,8% în 2025, după o creștere de 23,5% în 2024.

Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a avut o creștere medie anuală de 30,8%.

Marja netă a crescut de la 3,2% în 2024 la 4,9% în 2025.

Profitul net a crescut cu 113,7% în 2025, față de 2024.

Cifra de afaceri pe salariat a fost de 656.334 lei în 2025, față de 466.066 lei în 2024.

Ponderea datoriilor în total active a scăzut de la 80,2% în 2024 la 78,6% în 2025.

AnVariație cifră de afaceriMarjă netăCifră de afaceri pe salariatPondere datorii în active
202540,8%4,9%656.334 lei78,6%
202423,5%3,2%466.066 lei80,2%
202328,5%3,3%432.809 lei75,8%
2022-3,0%357.769 lei66,5%

Sănătate financiară A · Risc scăzut 2025

ARisc scăzut
Scor Altman Z''5.84
Limită de plată recomandată1.000.000 RON
X1
0.1625
X2
0.1822
X3
0.1022
X4
0.2318

Indicator orientativ, model intern (scor Altman Z'') pe baza datelor publice oficiale; nu este o garanție.

Poziția în sector

Din cele 20.820 firme cu bilanț depus pe codul CAEN 4100 în 2025, firma se află în primele 1% după cifra de afaceri.

Creșterea cifrei de afaceri a fost cu 34,7 puncte procentuale peste mediana sectorului în 2025.

Marja netă a fost cu 6,3 puncte procentuale sub mediana sectorului în 2025.

După numărul de salariați, firma se află în primele 1% din același cod CAEN.

Comparația se face între firmele cu bilanț depus pe codul CAEN 4100 pentru anul 2025, după metoda publicată în documentația WebHunt.

Administrare și legături

În registrele publice figurează 2 persoane cu rol de conducere, cu rolul: administrator.

Aceleași nume apar ca persoane cu rol de conducere la 3 alte firme înregistrate în România.

Dintre acestea, 3 au sediul în același județ.

Legătura este stabilită prin potrivire exactă pe numele normalizat, fără un identificator unic de persoană, deci lista poate include omonime.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Persoane de decizie
1 persoană de decizie: nume, rol și email, incluse în planurile plătite.

Date din surse publice/oficiale · Sursă ↗ pe fiecare înregistrare · Informații GDPR și opoziție

Rețea de conexiuni
Vezi administratorii, firmele asociate și grupul din care face parte. Se deblochează odată cu profilul.
Achiziții publice
173 contracte publice câștigate, autorități contractante, valori și obiect (CPV) la deblocare.
Semnale & evenimente
27 semnale înregistrate (cel mai recent: legal). Fonduri UE, licitații, insolvență, schimbări: semnalele sunt pentru clienții plătitori.
Semnal CAEN Rev.3 neactualizat
Verificare dacă firma folosește un cod CAEN din nomenclatorul vechi Rev.2, care trebuie actualizat la Rev.3, disponibilă pentru clienții plătitori.

Pregătire AI

25/100
Scor vizibilitate AI
Vizibilitate AI limitată
  • ✓ Permite asistenții AI (GPTBot · ClaudeBot · Perplexity)
  • ✗ Date structurate (JSON-LD)
  • ✗ llms.txt
  • ✗ ai.txt

Cât de vizibilă e firma în ChatGPT, Claude, Perplexity & căutarea AI.

Activitate publicitară
Canale de publicitate detectate pe site-ul companiei (Google Ads, Meta, TikTok, LinkedIn), disponibile pentru clienții plătitori.
Angajări
Semnal de recrutare: pagină de cariere și anunțuri de angajare detectate pe site-ul companiei, disponibile pentru clienții plătitori.

Evidențe în registre publice

Achiziții publice173 contracte publice câștigate
Persoane de decizie2 persoane de decizie identificate · Administrator
Rețea de relații de afaceri8 companii conectate prin conducere sau acționariat comun (sursă publică oficială)

Ce se deschide la MOVILAND MET cu o singură deblocare

  • Site verificat: m••••••t.ro
  • Persoană de decizie: P•••• C••••••, administrator
  • Email și telefon, cu sursa pe fiecare înregistrare

Deblochezi o dată, firma rămâne deschisă cât timp ai contul.

Contul gratuit vine cu 3 deblocări, ca să vezi exact ce primești. Extensia WebHunt activă îți dă 15 deblocări pe lună, iar pentru prospectare zilnică planurile pornesc de la 229 lei pe lună.

Cereri de ofertă (RFQ)

Vrei o ofertă de la MOVILAND MET sau de la firme similare? Postează o cerere pe Deal-Room: anonim, structurat, ofertele vin la tine.

Cere o ofertă pe Deal-Room

Această firmă nu are încă articol de prezentare

Reprezinți compania? Poți adăuga un material Puls care explică ce face firma, ce servicii oferă, ce experiență are și de ce poate fi un partener de încredere.

Adaugă articol de prezentare

Datele provin din surse publice oficiale și sunt prezentate cu scop informativ. WebHunt nu garantează acuratețea în timp real. Ești titularul acestei firme? Revendică profilul pentru a-l gestiona.
Ai găsit o informație greșită? Raportează o eroare.

Analize și semnale din piața românească, pe email, de la Puls by WebHunt.io. O dată pe săptămână.